Wydział Zagraniczny GK ZHP, Harcerski Instytut Badawczy oraz Chorągiew Krakowska zapraszają na szóstą edycję konferencji Kobieta-skautka-harcerka!

11 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewcząt, ustanowiony przez ONZ w celu przybliżenia społeczeństwu szczególnych wyzwań, przed jakimi stoją dziewczynki na całym świecie. Międzynarodowy Dzień Dziewcząt co roku obchodzony jest także przez WAGGGS – Światowe Stowarzyszenie Przewodniczek i Skautek, które pod hasłem #TeamGirl porusza kwestie związane z dziewczętami. W pierwszą niedzielę października obchodzimy także Światowy Dzień Harcerki, Dzień Polskiej Harcerki, by zachowywać, pamiętać o instruktorkach i harcerkach, które odeszły na wieczną wartę.

Tematyka szóstej edycji konferencji koncentruje się wokół obywatelskiego zaangażowania dziewcząt i młodych kobiet oraz społecznego zaangażowania członków i członkiń ZHP, ze szczególnym uwzględnieniem harcerek i instruktorek.

Najważniejsze informacje:

• Termin: 12-13.10.2024 r.
  • Miejsce: Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego w Krakowie, przy ul. Fortecznej 28
  • DSCZ: 100 zł
  • Zgłoszenia: poprzez przesłanie wypełnionej ankiety zgłoszeniowej dostępnej on-line na stronie konferencji w terminie do 07.07.2024 r. do godziny 23:59
  • Więcej informacji, regulamin i zgłoszenia na stronie: https://zhp.pl/aktualna-edycja-ksh/

Poprzez organizację dwudniowej konferencji w październiku 2024 roku w Krakowie pragniemy zapewnić członkiniom i członkom ZHP możliwość zaangażowania i uczenia się uczestnictwa w społeczeństwie obywatelskim oraz umożliwić zrzeszanie młodych osób (w szczególności kobiet i dziewcząt) i decydentów na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i ponadnarodowym.

Zgłoś się już dzisiaj!