Inspektorat Drużyn Obronnych GK ZHP zaprasza na II edycję Harcerskiego Seminarium Bezpieczeństwa. Wydarzenie ma na celu uwrażliwić i rozbudować świadomość lidera grupy w organizacji III sektora na bezpieczeństwo własne, bliskich, swojego otoczenia i społeczności lokalnej. Zależy nam na budowaniu dobrych praktyk, odpowiedzialnej postawy i spojrzenia na otaczający nas świat przez ten pryzmat.

Temat przewodni: Harcerze i trzeci sektor w niespokojnych czasach – wychowanie, świadomość i gotowość

Wydarzenie jest otwarte na organizacje także spoza ZHP.

Kiedy: 9-10 marca 2024.
Dla kogo: młodzież 16+ (wędrownicy), akademicy, starszyzna, instruktorzy, w szczególności harcmistrzowie. A także pasjonaci tematyki, studenci i członkowie organizacji pozarządowych.
Gdzie: Gmach Audytoryjny, Aula prof. J. Baszkiewicza, UW WNPiSM, Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie
DSCZ: 80 zł dla członków ZHP i 98,40 zł dla członków innych organizacji (numer konta i tytuł zostanie podany w najbliższym możliwym terminie)
Nocleg: Istnieje możliwość nocowania w warunkach biwakowych (materac lub łóżko polowe) w siedzibie Hufca ZHP Pruszków, Ul. Jasna 2 w Pruszkowie. Ilość miejsc ograniczona, będziemy zbierać zapotrzebowanie wraz z rejestracją i po jej zakończeniu.
Wyżywienie: Na miejscu będzie dostęp do stolika kawowego, herbaty i przekąsek. W cenie jest też obiad w sobotę. Śniadania i kolacje we własnym zakresie.
Rejestracja: https://forms.office.com/e/37zcBMgJuc trwa do 11.02.2024

O czym będzie Seminarium?
👉 Wnioski dla Polski płynące z wojny na Ukrainie okiem byłego operatora JW GROM i ryzyko konfliktu zbrojnego na naszym terenie
Prelegent: Naval, były operator JW GROM
👉 Dezinformacja i cyberprzestrzeń okiem wojska, aktualne podatności i zagrożenia – dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni
👉 Wojna okiem drona