Moot to odbywający się raz na 4 lata, ogólnoświatowy zlot wędrowników w wieku od 18 do 25 lat. Bierze w nim udział około 5-6 tysięcy skautów z całego świata, a na najbliższe miejsce spotkania została wybrana Portugalia. Jeżeli lubisz poznawać ludzi i kultury z całego świata oraz nie boisz się przygód czekających za granicą, Moot jest dla Ciebie!

Moot rozpocznie się 25 lipca w Lizbonie ceremonią otwarcia. Następnie uczestnicy skierują się na wybrane wcześniej ścieżki, podczas trwania, których będą mieli okazje pracować oraz poznawać Portugalię w ok. 10-osobowych międzynarodowych patrolach. To Ty sam będziesz mógł wybrać swoją mootową ścieżkę! 30 lipca wszyscy spotykają się w głównym obozowisku, gdzie przez następne 4 dni będą odbywać się części kulturalne oraz międzynarodowe Zlotu. 3 sierpnia Zlot zakończy się ceremonią zamknięcia w Porto.

TERMIN: 24.07.2025 – 03.08.2025

MIEJSCE: Porto, Portugalia

KOSZT: 760 EURO + 750 PLN dla uczestników, 610 EURO + 750 PLN dla IST (płatność rozłożona na 5 rat)

UCZESTNICY: Osoby urodzone pomiędzy 25 lipca 1999 a 25 lipca 2007

IST: Członkowie ZHP urodzeni przed 25 lipca 1999

Portugalia, skauting, nowe znajomości – Moot to nie jest zwyczajny zlot, to szansa na odkrywanie świata i siebie w skautowym stylu. Zapisz się już dziś i przygotuj się na wyjątkową podróż do Portugalii!

Zaobserwuj naszego Facebooka, aby być na bieżąco!