Sprawni w działaniu

Budujemy wspólnotę, powszechnie stosujemy system pracy z kadrą.

System pracy z kadrą w ZHP w pełni funkcjonuje na każdym szczeblu organizacji. Instruktorzy skupieni są na pracy w drużynach lub wspieraniu drużyn w działaniu. Harcerskie komendy i instruktorzy działają na rzecz tworzenia wspólnot i dbają o ich funkcjonowanie. Wychowujemy następców. Wykorzystujemy potencjał specjalistów, którzy są członkami ZHP. Kadra korzysta z narzędzi służących samokształceniu i pracy nad sobą.

W każdym działaniu kierujemy się wartościami zawartymi w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim.

Realizacja Misji ZHP jest nadrzędnym celem, występującym w świadomości i działaniu kadry. Podlegają jej wszystkie obszary funkcjonowania organizacji. Wszystkie dokumenty oraz rozwiązania metodyczne, organizacyjne i finansowe są spójne z naszymi wartościami. Każde działanie w ramach organizacji oraz indywidualne działania poszczególnych członków ZHP, również poza organizacją, wynikają z wartości zawartych w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim.

Efektywnie gospodarujemy finansami i majątkiem ZHP dla wspierania realizacji Misji ZHP.

ZHP jest organizacją efektywnie gospodarującą majątkiem i sprawnie pozyskującą środki na finansowanie działań służących realizacji Misji ZHP. Działalność gospodarcza i wychowawcza jest rozdzielona. Zarządzanie majątkiem i finansami służy wspieraniu działalności wychowawczej. Działalność w zakresie zarządzania majątkiem i finansami jest transparentna i zrozumiała dla wszystkich członków organizacji.

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

CZY WIESZ, ŻE...

„Zawisza Czarny” to flagowy statek ZHP . Żaglowiec uratował część załogi żaglowca Marques, który zatonął w gwałtownym szkwale. Po wzięciu rozbitków na pokład Zawisza, pomimo wysokiego stanu morza i bardzo silnego wiatru, pozostał w rejonie wypadku, poszukując ofiar. Na Bermudach żaglowiec i jego załogę witano jak bohaterów….
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!