Drogi rodzicu! Z pewnością dbasz o wszechstronny rozwój swojego dziecka, ale czy myślałeś o tym, jak rozwinąć jego zdolności manualne w domu? Może zastanawiałeś się, czy rozwój manualny twojej pociechy przebiega prawidłowo lub jak można poradzić sobie z dysgrafią?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania i wątpliwości znajdziesz w najnowszym odcinku podcastu ZHP „Iskierka”, który kierujemy do rodziców! W ZHP prace manualne na zbiórkach nie są nam obce, a ich element, czyli tzw. majsterka wzbogaca naszych podopiecznych o kreatywność i zdolność tworzenia. Rady naszych specjalistek z pewnością pomogą ci wdrożyć te elementy również w domowym zaciszu!

W dzisiejszym odcinku harcerskimi ekspertkami i gościniami są:

– harcmistrzyni Joanna Ossowska – terapeutka ręki, psycholożka pracująca w Strefie Pomocy ZHP;

– harcmistrzyni Monika Skiba – pedagożka, Kierowniczka Wydziału Harcerskiego Głównej Kwatery ZHP, a także terapeutka ręki;

– harcmistrzyni Julia Grzędowska – drużynowa gromady zuchowej z sześcioletnim stażem, a także członkini Wydziału Zuchowego Głównej Kwatery, autorka „Zuchowych Wieści”.

Odsłuchaj podcast tutaj.

Rozmowę prowadzi podharcmistrzyni Julia Czekalska.

_________

Podcast Iskierka, to audycja kierowana do rodziców, którzy poszukują inspiracji, do kreatywnych działań z dziećmi, czy wsparcia w wyzwaniach czekających na rodzica w XXI wieku. Podcast jest tworzony przez Związek Harcerstwa Polskiego — największą w Polsce młodzieżową organizację, która zrzesza ponad 105 000 członków. Od ponad 100 lat ZHP wspiera rozwój dzieci i młodzieży, kształtuje proaktywną postawę oraz umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych w dorosłym życiu.