Związek Harcerstwa Polskiego od ponad 100 lat pełni kluczową rolę we wspieraniu wychowania dzieci i młodzieży, kształtowaniu wartości społecznych takich jak bezinteresowna pomoc czy patriotyzm. Jeśli chcesz wesprzeć ZHP w realizacji tej misji, to dowiedz się, jak przekazać 1,5% podatku na harcerskie sprawności!

Związek Harcerstwa Polskiego znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego, co uprawnia go do otrzymywania 1,5% podatku dochodowego. Po zmianach prawnych przekazanie przez podatników swojego 1,5% dla ZHP jest niezwykle proste – wymaga jedynie trzech kroków, przedstawionych poniżej.

inny rozmiar Obszar roboczy 1 Obszar roboczy 1

Jak wykorzystujemy pozyskane w ten sposób środki?

W ZHP opracowujemy nowoczesne programy wychowawcze, które są skoncentrowane na rozwijaniu charakteru, wiedzy i umiejętności członków organizacji. Wspieramy także rozwój harcerskich wychowawców, gdyż to właśnie na ich zaangażowaniu opiera się wysoka jakość harcerskiego wychowania. Środki te są również przeznaczane na dofinansowanie działań służących zachowaniu dziedzictwa harcerskiego i narodowego, wspierając między innymi Muzeum Harcerstwa, a także rozwój harcerskich specjalności, takich jak żeglarstwo, spadochroniarstwo, ratownictwo.

Przekazanie 1,5% podatku na ZHP to prosty sposób, aby wesprzeć działania organizacji, której celem jest kształtowanie młodego pokolenia i budowanie silnego społeczeństwa. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości podczas rozliczania podatku dochodowego, aby wspólnie wspierać rozwój dzieci oraz młodzieży i propagować wartości harcerskie w Polsce.