Na serwisy streamingowe wszedł właśnie Podcast ZHP „Iskierka”, w którym prowadząca podharcmistrzyni Julia Czekalska będzie rozmawiać z ekspertami o wyzwaniach w rozwoju dzieci i młodzieży. Więcej o idei podcastu oraz planowanych tematach rozmów, opowie nam prowadząca.

Czego dotyczy podcast? 

Podcast dotyczy dzieci i młodzieży oraz ich funkcjonowania w codzienności, społeczeństwie. W poszczególnych odcinkach podcastu będziemy poruszać tematy związane ze wsparciem ich rozwoju w różnych dziedzinach, zainteresowaniach.

Do kogo jest skierowany? 

Podcast skierowany jest głównie do rodziców, którzy chcieliby poznać pomysły na wsparcie w rozwoju swojego dziecka w wyzwaniach czekających na nich w XXI wieku. Podczas rozmów będziemy pochylać się na zagadnieniami, które zarówno wesprą rodziców w zrozumieniu zachowań ich dzieci, jak i nad tematami z zakresu poradnictwa oraz inspiracji, czerpiąc z wiedzy i doświadczenia, zarówno zawodowego, jak i harcerskiego naszych gości – ekspertów.

Skąd pomysł na jego temat? 

Rodzice często uzyskują wsparcie na różnych blogach, forach na temat produktów dla swoich dzieci. My chcielibyśmy stworzyć nowe miejsce do wsparcia rodziców w wychowaniu, oferując wskazówki dotyczące rozwoju dzieci i młodzieży, rozwijania ich pasji, zachęcania do poznawania świata. Chcemy też pokazać, jaką rolę w całym procesie wychowywania pełni Związek Harcerstwa Polskiego i w jaki sposób organizacja wspiera młodych ludzi do „wyjścia w świat”.

Czego rodzice mogą dowiedzieć się poprzez słuchanie podcastu? 

Rodzice poprzez słuchanie naszego podcastu, mogą uzyskać wsparcie w wychowywaniu swoich dzieci. W naszych odcinkach będą pojawiały się kreatywne pomysły na naukę oraz wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży. Planujemy także rozmawiać o tym, jak rozwijać kompetencje miękkie u dziecka i jak zachęcać go do poznawania świata. Porozmawiamy o ważnych globalnie tematach i o tym, jak budować w dziecku poczucie, że ma realny wpływ na środowisko i otaczający go świat.

Kiedy i gdzie możemy słuchać odcinków podcastu? 

Podcastu można słuchać na platformie Spotify, na profilu „ZHP Podcast”, a nowy odcinek pojawia się raz na miesiąc, w każdy trzeci czwartek miesiąca.

Podcast można odsłuchać tutaj.