Grupa ZHP

W skład Grupy ZHP wchodzą następujące podmioty:

Schronisko Harcerskie Głodówka

Pośrodku Tatr, w niedalekiej odległości od Zakopanego znajduje się schronisko ulokowane na polanie Głodówka. To urocze miejsce oferuje jeden z najpiękniejszych widoków pośród całego regionu tatrzańskiego – panoramę gór widzianą z odległości 77 kilometrów.

Głodówka jest punktem rozpoczynającym górskie wycieczki. Zapewnia ponad 100 miejsc noclegowych, doskonałe polskie jedzenie i niezapomnianą atmosferę. To wszystko sprawia, że pobyt na Głodówce zapewnia niezapomniane wspomnienia.

Polana Głodówka, 34-530 Bukowina Tatrzańska
Tel: (018) 207-71-88
Faks: Fax: (018) 207-81-09
e-mail: biuro@glodowka.com.pl

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Perkoz

Perkoz znajduje się pośrodku lasu nad klarownym jeziorem zwanym Pluszne. Centrum skautowe, które odnajdziemy na Mazurach zapewnia ukojenie i odpoczynek od hałasów i zgiełku tętniącego miasta. Wspaniała przystań jest cenną wartości pozwalającą praktykowanie sportów wodnych.

Waszeta 1,  11-015 Olsztynek
tel/fax: +48 89 519 22 21
mobile: 500 114 078, 665 555 288
e-mail: perkoz@zhp.pl

Centrum Wychowania Morskiego

Centrum Wychowania Morskiego mieści się w sercu Gdyni. Głównymi zadaniami CWM są: organizacja wycieczek i rejsów, przeprowadzenia specjalistycznych kursów, spływów kajakowych oraz wydarzeń dla nurków, wspieranie instruktorów w działaniach związanych z edukacją morską.

al. Jana Pawła II 5, 81-345 Gdynia
tel. +48 58 620 90 37
e-mail: cwm@zhp.pl

Centralna Składnica Harcerska “4 Żywioły”

“4 Żywioły” są oficjalną składnicą harcerską – sklepem z artykułami harcerskimi i turystycznymi. Pomarańczową Czwórkę tworzą młodzi, kreatywni ludzie.

ul. Marii Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa
tel. (22) 339 06 15
e-mail: zamowienia@4zywioly.pl

Samodzielny Zakład Administracji i Logistyki przy GK ZHP

SZAiL zajmuje się administrowaniem siedziby ZHP w Warszawie przy ul. Konopnickiej 6 oraz świadczy usługi z zakresu obsługi logistycznej.

ul. M. Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa
tel. +48 22 33 90 620
fax: +48 22 33 90 648
e-mail: administracja@szal.pl

Fundacja Światowe Jamboree

Celem działania Fundacji Światowe Jamboree jest wspieranie i upowszechnianie aktywności zagranicznej dzieci i młodzieży oraz promocja problematyki zagranicznej w programach wychowawczych.

ul. M. Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa
tel. 22 339 06 00
e-mail: fsj@zhp.pl

Muzeum Harcerstwa

Muzeum Harcerstwa, dzięki połączeniu wysiłków tych, którym bliska jest troska o zachowanie harcerskiego dziedzictwa, stało się bardzo bogatym źródłem wiedzy o dorobku ruchu harcerskiego. Jest w tym ogromna zasługa prawie 40-osobowego zespołu instruktorów i wolontariuszy Muzeum Harcerstwa, którzy realizując wspólną pasję, zainteresowanie muzealnictwem i historią harcerstwa organizują wszystkie działania wynikające ze statutowych zadań muzeum.

Przez 10 lat naszej działalności wydaliśmy szesnaście publikacji, zrealizowaliśmy dwadzieścia cztery wystawy, zorganizowaliśmy sześć konferencji popularno-naukowych. Nie byłoby to możliwe bez stałego powiększania zasobów, do czego przyczyniło się w tym dziesięcioleciu kilkuset ofiarodawców z Polski i zagranicy

W naszych zbiorach znajdziecie ciekawe archiwalia, sztandary, stare kroniki, fotografie, elementy umundurowania i wiele innych niespodzianek. Tu przechowywane są m. in. archiwa rodzinne Aleksandra Kamińskiego, Michała Grażyńskiego, Tadeusza Zawadzkiego “Zośki” czy Archiwum Stowarzyszenia Szarych Szeregów. W muzealnej bibliotece czeka prawie dwadzieścia tysięcy książek o tematyce harcerskiej i prasa harcerska.

ul. Marii Konopnickiej 6 p. 21, 00-491 Warszawa
tel. +48 22 33 90 703