22 luty to wyjątkowa data. Tego dnia obchodzimy urodziny założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony, Olave. Również tego dnia skautki i skauci na całym świecie mają swoje największe święto – Dzień Myśli Braterskiej!

Świętowanie w każdym kraju wygląda inaczej. Niezależnie od tego, w tym szczególnym dniu myślimy o naszych skautowych siostrach i braciach, łącząc się ze sobą i wymieniając dobrymi myślami.

W świętowaniu tego ważnego dnia może Wam pomóc Odznaka Dnia Myśli Braterskiej. Odznakę mogą zdobywać zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy, realizując wymagania odpowiednie dla danej metodyki.

Regulamin oraz wymagania dla poszczególnych metodyk znajdują się tutaj.

Poprzez zdobywanie odznaki będziecie mieć okazję zapoznać się z ideą DMB i świętować go w nowy, nieco inny sposób. Będziecie mieli szansę podjąć szereg aktywności, które przyczynią się do zwiększenia wiedzy na temat DMB, a także do odkrywania różnorodności skautowego świata, który oferuje nam znacznie więcej, niż moglibyśmy sobie wyobrazić.

Emblemat odznaki można zakupić w składnicy harcerskiej „4 żywioły”.

Odznaka została przyjęta uchwałą Głównej Kwatery ZHP nr 213/2021 z dnia 31 stycznia 2021 r. w sprawie Regulaminu „Odznaki Dnia Myśli Braterskiej”.