W naszej organizacji funkcjonują drużyny Nieprzetartego Szlaku, w których młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz z zaburzeniami rozwojowymi ma możliwość przebywania w gronie rówieśników i przeżywania razem z nimi harcerskiej przygody! Dbamy także o to, aby harcerki i harcerze byli świadomymi członkami społeczności, zapraszając ich do realizacji instrumentów metodycznych, takich jak zespołowy trop Świat z perspektywy niepełnosprawnych”.

Czy spektrum Autyzmu to niepełnosprawność? Jak on się objawia? Czym jest niepełnosprawność i jakie są jej rodzaje? Jak my, jako społeczeństwo, możemy pomóc i działać na rzecz osób z niepełnosprawnościami? O tych i innych tak istotnych tematach związanych z tym, że niepełnosprawność nie wyklucza, podharcmistrzyni Julia Czekalska rozmawia z przewodniczką Aleksandrą Mroczek w najnowszym odcinku podcastu!

Gościni trzynastego odcinka – Aleksandra – jest psycholożką oraz absolwentką pedagogiki opiekuńczej z resocjalizacją i terapią pedagogiczną, która ukończyła studia podyplomowe z Diagnozy psychologicznej oraz Diagnozy i terapii neuropsychologicznej. Doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami zdobywała na ścieżce zawodowej w dziennych ośrodkach pomocy i podczas działań wolontariackich podejmowanych w Polsce i we Włoszech. Aleksandra pracuje także na telefonie zaufania Strefa Pomocy ZHP.

Odsłuchaj całego odcinka po garść eksperckiej wiedzy na ten temat! Link znajdziesz tutaj.