Rodzicu, czy chcesz spędzać więcej czasu z dzieckiem na łonie natury w kreatywny sposób lub dowiedzieć się, czy połączenie poznawania przyrody z wykorzystaniem nowoczesnych technologii jest możliwe?

O tym wszystkim rozmawiają w najnowszym odcinku podcastu ZHP „Iskierka”, dostępnym na Spotify, harcmistrz Mateusz Chmielewski, szkoleniowiec i nauczyciel, współorganizator zajęć przyrodniczych i leśnych warsztatów dla dzieci, w ZHP – drużynowy 252 Wędrowniczej Drużyny Harcerskiej „Walden” i członek Rady Naczelnej ZHP oraz podharcmistrz Radosław Potrac – pedagog specjalny, instruktor turystyki kwalifikowanej, archeolog podwodny i przewodnik miejski, a także szef Inspektoratu Turystyczno-Krajoznawczego Głównej Kwatery ZHP. Rozmowę prowadzi podharcmistrzyni Julia Czekalska.

Członkinie i członkowie ZHP na co dzień kształtują swoje charaktery poprzez kontakt z naturą. Jak jednak zachęcić do poznawania przyrody dziecko, które potrzebuje wielu bodźców? Posłuchaj podcastu, aby poznać odpowiedzi od harcerskich ekspertów na te i inne pytania!

Link do odcinka: https://bit.ly/podcast-iskierka-3


Podcast „Iskierka” to audycja kierowana do rodziców, którzy poszukują inspiracji do kreatywnych działań z dziećmi czy wsparcia w wyzwaniach czekających na rodzica w XXI wieku. Podcast jest tworzony przez Związek Harcerstwa Polskiego — największą w Polsce młodzieżową organizację, która zrzesza ponad 105 000 członków. Od ponad 100 lat ZHP wspiera rozwój dzieci i młodzieży, kształtuje proaktywną postawę oraz umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych w dorosłym życiu.