Kulturalna podróż Zawiasa

S/y Zawisza Czarny na przełomie lipca i sierpnia wyruszył w rejs uświetniony szeregiem wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Podróż rozpoczęła się 28 lipca w Gdyni, gdzie po przygotowaniu pokładu do wyruszenia w morze, odbył się koncert Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny”, który był zapowiedzią kolejnych artystycznych wrażeń.

Podczas kolejnych dni rejsu odbywały się happeningi kulturalne. Artyści-chórzyści umilali czas spędzany na żaglowcu śpiewem i muzyką, które stały się nieodłącznym elementem wyprawy. Na Zawiasie trwały także prace porządkowe, które jeszcze lepiej przygotowały go do przyjęcia na pokład nowych adeptów morskich przygód i wyzwań. Harcerze i harcerki już niedługo będą mogli uczestniczyć w rejsach poznając życie na statku i rozwijając swoje umiejętności, które zostaną z nimi na długie lata.

ZHP Zawisza2024 Mikolaj Zawislak 1

fot. Mikołaj Zawiślak

S/y Zawisza Czarny na regatach The Tall Ship Races

Zwieńczeniem rejsu był udział Zawiszy w Wielkim Finale regat The Tall Ship Races w Szczecinie. 4 sierpnia Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny” dał gościnny koncert na s/v Dar Młodzieży. Chórzyści będący jednocześnie uczestnikami rejsu, uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami za promowanie jachtingu s/y Zawiszy Czarnego. Medale wręczyła Naczelniczka ZHP – harcmistrzyni Martyna Kowacka.

Zwiedzanie pokładu Zawiszy Czarnego

Uczestnicy regat mieli niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć pokład Zawiszy z bliska, ponieważ statek w dniach 4-5 sierpnia został udostępniony do zwiedzania. Wszyscy chętni mogli podziwiać legendarną kabinę kapitańską z pięknymi płaskorzeźbami, kuchnię, a także pokład i kubryk wraz z wszystkimi zakamarkami, a także podziwiać liczne pamiątki i mapy z podróży Zawiszy na całym świecie. Na odwiedzających czekały pamiątkowe przypinki z wizerunkiem statku.

ZHP Zawisza2024 Mikolaj Zawislak 12

fot. Mikołaj Zawiślak

Już niebawem kolejne rejsy – nie przegap!

Chcesz wziąć udział w rejsie? Napisz na wiadomość na adres [email protected].

Zbuduj swoje własne wspomnienia z niezapomnianej przygody na pokładzie kultowego jachtu ZHP.

Śledź przygody Zawiszy w mediach społecznościowych.

Dowiedz się więcej o Zawiszy odwiedzając stronę zhp.pl/zawisza.

Działania upowszechniające powrót Zawiszy Czarnego do służby są prowadzone w ramach projektu „Koncertowy powrót Zawiszy Czarnego do służby” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Kultury.

MiST ZHP KoncertowyPowrotZawiszy