W ramach projektu UAct finansowanego przez UNICEF i prowadzonego we współpracy z 9 organizacjami członkowskimi WOSM zapraszamy na jesienną akcję szkoleniową. Z myślą o drużynowych przygotowaliśmy 3 spotkania warsztatowe, które dostarczą wiedzy przydatnej w codziennej pracy z dziećmi z Ukrainy.

Pierwszy z warsztatów prowadzony będzie przez phm. Bożenę Chorąży z hufca ZHP Nowy Dwór Mazowiecki oraz dh. Jana Bąka i dh. Artura Walczuka z Hufca ZHP Ziemi Cieszyńskiej.
Skupimy się na doświadczeniach praktyków, do których jednostek przynależą już dzieci z Ukrainy. Osoby prowadzące spotkania warsztatowe, na przykładzie swoich doświadczeń opowiedzą o tym, jak pracować z międzynarodową grupą na co dzień i jakie wyzwania stają przed drużynowymi.

Praca z dziećmi, które przeżyły trudne oraz traumatyczne sytuacje, związane z wybuchem wojny na Ukrainie, może wiązać się z wyzwaniami wsparcia psychologicznego. W związku z tym, podczas drugiego spotkania phm. Katarzyna Roguszewska przeprowadzi uczestników przez podstawy udzielania pierwszej pomocy psychologicznej.

Rozpoczęcie pracy w drużynie z podopiecznymi z Ukrainy wiążę się również z przejściem przez odpowiednie formalności, o których na ostatnim spotkaniu opowiedzą hm. Katarzyna Karolak, pełnomocniczka Naczelniczki ZHP ds. HALiZ oraz phm. Mateusz Janik, komisarz zagraniczny ZHP.

Spotkania odbędą się w formie online w dniach:
22.09.2022 godz. 18:00 – Jak pracować z dziećmi z Ukrainy w drużynach i gromadach?
29.09.2022 godz. 18:00 – Jak udzielać pierwszej pomocy psychologicznej?
06.10.2022 godz. 18:00 – Formalności przy pracy z dzieci z Ukrainy w drużynach i gromadach.

Możliwy jest udział w wybranych warsztatach, jednak kadrze pracującej w swoich jednostkach z dziećmi z Ukrainy rekomendujemy uczestnictwo we wszystkich trzech spotkaniach.

Formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/warsztatyjesien