Już w tę sobotę – 15 lipca o 19.00 zapraszamy na Koncert Galowy Laureatów 50. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Na scenie Amfiteatru Kadzielnia wystąpi ponad 500 młodych artystów. Nie zabraknie tańca, śpiewu oraz pozytywnej, zakręconej energii uczestników tegorocznego Wiatraczka.

Koncert Galowy Laureatów to niesamowite widowisko, na którym zaprezentują się uczestnicy tegorocznej edycji Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Wokaliści oraz tancerze będą prezentować na scenie swoje najlepsze układy oraz piosenki, które prezentowali w trakcie przeglądów konkursowych. Dla wielu uczestników będzie to pierwsze zetknięcie się z tak wielką sceną.

Motywem przewodnim Koncertu będzie „Wiatraczek Ty i Ja”. Koncert będzie wielowątkowym widowiskiem plenerowym, w trakcie którego uczestnicy będą manifestować nie tylko swój talent i wysoki artystyczny poziom, ale też postawy szacunku dla odbiorców, tradycji i dorobku kultury naszego narodu.

Oprócz artystycznych wrażeń, nie zabraknie też wybuchów radości oraz wzruszeń wynikających z przyznania Złotych, Srebrnych oraz Brązowych Jodeł – czyli tradycyjnych Festiwalowych statuetek, które od 2 edycji Festiwalu są nagrodami dla najlepszych wykonawców.

Jeśli tylko jesteście w Kielcach, to nie może Was zabraknąć na Kadzielni! Natomiast jeśli nie macie takiej możliwości, to równocześnie będziemy transmitować koncert na żywo – zobaczycie go tutaj.

Zapraszamy i życzymy udanej zabawy, wielu artystycznych wzruszeń oraz przyjemnego odbioru!