Dzień Myśli Braterskiej można obchodzić na wiele sposobów. Jednym z nich jest spędzenie tego dnia na rowerze zgodnie z tegoroczną propozycją Bike Jamboree, czyli akcją „wyKRĘCONA lilijka”. Będzie to iście harcerskie wyzwanie! Akcja polega na zostawieniu na mapie rowerowego śladu w kształcie harcerskiej lilijki. 

Jak wziąć udział w akcji „wyKRĘCONA lilijka” ?

1. Wycieczka rowerowa na stworzonej mapie

Zorganizujcie wycieczkę rowerową ze swoim zastępem, drużyną, znajomymi. Wsiądźcie na rower w dowolnie wybranym przez was terminie w okolicy 22 lutego. Możecie do tego wykorzystać trasę Bike Jamboree z poprzedniego roku. Do tego przyda wam się plik .gpsx, który można wgrać do aplikacji nawigującej. Po jej wgraniu wystarczy kliknąć NAWIGUJ i z dowolnie wybranego punktu na mapie wystartować. W zeszłym roku rowerzyści startowali z pętli na Powsinie, ale start może być z każdego, innego punktu.

2. Stworzenie własnej „wyKRĘCONEJ lilijki”

Stworzenie własnej „wyKRĘCONEJ lilijki” w miejscu zamieszkania lub działania. Spróbuj wcielić się ze swoimi harcerkami i harcerzami w nawigatora, rozrysuj trasę, tak by przypominała lilijkę. Później wystarczy ją sprawdzić w praktyce, przejeżdżając trasę na rowerze. Tworzenie własnego kształtu na mapie wymaga trochę więcej pracy, dlatego warto oprzeć projekt o sprawności.

3. Dzień na rowerze

Po prostu spędź ten dzień na rowerze. Zorganizujcie wydarzenie w swoim środowisku harcerskim, odwiedźcie na rowerze ważne harcersko miejsca, zróbcie symbolicznie 22 kilometry właśnie 22 lutego. Uruchomcie wyobraźnię i zróbcie coś, czego nikt przed wami nie wymyślił!


Cokolwiek nie wybierzecie, na pewno będzie to ciekawe, harcerskie spotkanie z okazji Dnia Myśli Braterskiej! Jeśli chcesz zrealizować, którąś z powyższych akcji, poinformuj o tym organizatorów, wysyłając maila na: [email protected]

Zdjęcie: Bike Jamboree | Facebook