Drogi rodzicu! Zaczął się nowy rok, a ty szukasz rozwijających zajęć dla swojego dziecka? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś – zapisz dziecko do ZHP!

Czym tak naprawdę zajmuje się Związek Harcerstwa Polskiego?
Misją naszej organizacji jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. Harcerscy wychowawcy realizują ją na wiele sposobów – od umożliwiania podopiecznym rozwijania swoich zainteresowań, przez naukę praktycznych umiejętności, po kompetencje miękkie – takie jak praca w grupie, czy planowanie własnego czasu.

Dzięki codziennemu zaangażowaniu ponad 12 000 instruktorów-wolontariuszy, ZHP oferuje nie tylko wyjątkowe harcerskie wyjazdy, ale także różnorodne aktywności pozalekcyjne, które odbywają się przez cały rok. Kultywowanie wartości takich jak przyjaźń, przygoda, rozwój i obywatelskość sprawiają, że harcerstwo odpowiada zarówno na aktualne potrzeby młodych ludzi, jak i na wyzwania współczesnego świata.

To tutaj twoje dziecko przeżyje przygodę na łonie natury z grupą rówieśników, a także pozna wiele sposobów na spędzanie wolnego czasu poza światem wirtualnym.

O tym, jak zapisać dziecko do ZHP przeczytasz w naszym poprzednim artykule: Jak zapisać dziecko do ZHP? | Związek Harcerstwa Polskiego