Andrzejki na Zawiszy Czarnym

Andrzejki mają bardzo długą tradycję. Kojarzone są z magią, tajemniczymi obrzędami: laniem wosku przez klucz, przepowiedniami. Zachęcamy do spędzenia andrzejkowego czasu na majestatycznym żaglowcu Zawisza Czarny, by przed przerwą zimową nacieszyć się jeszcze wypełnionymi wiatrem żaglami, szumem morza, a może nawet wśród fal znaleźć korzystną dla siebie przepowiednię.

Korzystając z listopadowo-grudniowej pogody, po raz kolejny udowodnimy, że Zawisza sprawnie żegluje także bez pomocy silnika. Wprawdzie chłodne wiatry mogą dać się we znaki, ale Zawisza pod swoim pokładem skrywa ciepły kubryk, w którym po wachcie każdy będzie mógł się ogrzać i odpocząć.

Dlaczego warto spędzić Andrzejki na pokładzie Zawiasa?

Od samego początku s/y Zawisza Czarny kontynuuje swoją misją rozpowszechnianie wychowania morskiego. Andrzejkowy rejs na Zawiszy umożliwi nie tylko przeżycia wspaniałych chwil w magicznej aurze, ale także zdobycie stażu na żaglowcu.

Aby wziąć udział nie musicie posiadać doświadczenia żeglarskiego. Załoga zawodowa statku przekaże wystarczająco dużo wiedzy, byście mogli skutecznie prowadzić statek i brać czynny udział w wachtach. To idealna okazja aby w tajemniczej, Andrzejkowej aurze spędzić czas, poznać tradycje związane z tym świętem, jednocześnie wykorzystując szansę do spędzenia czasu na pokładzie żaglowca ZHP, który opłynął cały świat.

Organizatorem rejsu jest Pilot Chorągwi Mazowieckiej ZHP
Termin: 28 listopada – 1 grudnia (zamustrowanie do godz. 10:00 wymustrowanie o godz. 18:00)
Trasa rejsu: Gdynia-Gdynia (zakładane jest odwiedzenie jednego portu)
Miejsce: Żaglowiec Zawisza Czarny
Kontakt: [email protected]

Koszt:

Koszt uczestnictwa w rejsie wynosi 1100 zł, w cenie jest także pamiątkowa koszulka.

Jak zapisać się na Andrzejki na s/y Zawisza Czarny?

Aby zapisać się na rejs należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod tym linkiem, a także w terminie 2 dni od daty zgłoszenia – dokonać wpłaty na konto Żaglowca.

Dane do przelewu:

Odbiorca: Związek Harcerstwa Polskiego
Numer rachunku bankowego: 33 1140 1010 0000 5392 2900 1110
Przelew należy zatytułować: Rejs Andrzejkowy 2024

W przypadku braku zainteresowania rejsem zastrzegamy prawo do jego odwołania na 7 dni przed planowaną datą wypłynięcia. W przypadku odwołania rejsu środki wpłacone na konto żaglowca zostaną zwrócone w terminie do 5 dni roboczych.

Nie przegap informacji o kolejnych rejsach!

Śledź Zawiszę w mediach społecznościowych.

Dowiedz się więcej o Zawiszy odwiedzając stronę zhp.pl/zawisza.

Przeczytaj o Koncertowym Powrocie Zawiszy Czarnego do służby.