Przygotowania do nowego sezonu

Zawisza przeszedł niedawno gruntowny remont, który obejmował między innymi wymianę części odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żeglugi, remont masztów i windy kotwicznej, usunięcie skorodowanych elementów, a także modernizację okablowania elektrycznego i teletechnicznego. Silnik otrzymał nowe wtryskiwacze, a wszystkie pompy wody przeszły gruntowne naprawy. Dzięki tym pracom, żaglowiec jest gotów na kolejne sezony pełne przygód. Obecnie s/y Zawisza Czarny jest gotów przyjąć na pokład nowe załogi. Organizatorzy rejsów oraz osoby zainteresowane współpracą zachęcamy do zgłaszania swoich zapytań i rezerwacji mailowo pod adresem: [email protected].

Doświadczenie, które zapada w pamięć

Zawisza Czarny to statek z duszą, który przez ponad 50 lat swojej służby na morzach i oceanach dorobił się całego grona sympatyków. Każdy, kto, choć na krótko przebywał na jego pokładzie, chłonie doskonałą atmosferę Zawiszy. To także ważny element prowadzenia wychowania wodnego w ZHP. Na jego pokładzie harcerze i harcerki uczą się życia na żaglowcu, a atmosfera towarzysząca rejsom gwarantuje rzeszę niezapomnianych morskich przeżyć i wspomnień, które zostają z nimi już na całe życie.

Dla kogo jest rejs na Zawiszy Czarnym?

Rejsy przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną przeżyć niezwykłą przygodę na Morzu Bałtyckim, doskonalić umiejętności żeglarskie i zmierzyć się ze swoimi słabościami. Każdy uczestnik i uczestniczka będą mieli okazję pełnić różnorodne zadania na pokładzie, od obsługi żagli po sterowanie statkiem. To wyjątkowa okazja, aby poczuć atmosferę i duszę tego kultowego żaglowca.

Rejsy na s/y Zawisza Czarny – harcerskim żaglowcu nadchodzą! Zapisz się już dziś

Jeśli chcesz wziąć udział w rejsie na s/y „Zawisza Czarny”, nie zwlekaj – skontaktuj się z nami już teraz. Zapisy oraz zapytania prosimy kierować na adres: [email protected].

Dołącz do grona tych, którzy mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile na pokładzie Zawiszy i stań się częścią tej wyjątkowej historii.

Nie przegap swojej szansy na morską przygodę życia – zapisz się na rejs na s/y „Zawisza Czarny” i poczuj magię żeglugi po Bałtyku!

S/y Zawisza z opuszczonymi żaglami na wodzie. Słoneczny dzień

fot. phm. Julia Grzędowska

Chcesz dowiedzieć się więcej o roli s/y  „Zawisza Czarny” w wychowaniu wodnym ZHP, koniecznie przeczytaj artykuł „S/y Zawisza Czarny wraca do służby!„.

Jesteś fanem żaglowca? Koniecznie polub fanpage na Facebooku s/y Zawisza Czarny