FOSE, czyli inicjatywa Europejskiej Fundacji Skautowej spotyka się w Polsce!

Wiktoria Tobolewska
29/09/2023
~ 1 min czytania

The Friends of Scouting in Europe (FOSE) - to inicjatywa Europejskiej Fundacji Skautowej. W ramach jej działania chętne osoby mogą okazać swoje poparcie dla ideałów i działań, wnosząc wkład finansowy do ruchu skautowego w Europie. Członkowie FOSE spotkali się w Polsce, aby dowiedzieć się więcej o organizowanym w Polsce w 2027 roku 26. Światowym Jamboree Skautowym.

Uczestnicy spotkania zwiedzili Gdańsk z harcerkami i harcerzami z ZHP, a także spotkali się z organizatorami Jamboree 2027. Wspólnie dyskutowali o tym, dlaczego jego organizacja jest ważna dla Gdańska, Polski i całego ZHP, a także o stojących przed nami wyzwaniach. FOSE Tour odwiedziło także Wyspę Sobieszewską, gdzie już za 3 lata i 10 miesięcy odbędzie się jedno z największych wydarzeń edukacyjnych na świecie, którego wszyscy członkowie ZHP są gospodarzami! Podczas wizyty na wyspie obecni członkowie FOSE poznali szczegóły na temat polskich projektów, które ubiegają się o dofinansowanie.

FOSE, jako inicjatywa zapewnienia rzeczywiste i widoczne wsparcia dla rozwoju oraz wzrostu ruchu skautowego w całej Europie, cieszmy się, że zagościła ona w Polsce!