Dzisiaj w Pałacu Prezydenckim odbyły się obchody Dnia Myśli Braterskiej z Protektorem Organizacji Harcerskich. Podczas wydarzenia Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaki dla harcmistrzów, którzy zamknęli swoje próby w okresie 22.02.2022 r. – 22.02.2023 r.

W imieniu ZHP odznaki odebrali hm. Alicja Niepokój – najmłodsza harcmistrzyni ZHP oraz hm. Wawrzyniec Wierzejewski – najstarszy harcmistrz ZHP, którzy zdobyli stopień we wspomnianym wyżej okresie. W wydarzeniu wzięła udział również Naczelniczka ZHP hm. Martyna Kowacka.

Uroczystość była okazją do spotkania przedstawicieli z krajowych i zagranicznych organizacji harcerskich objętych Honorowym Protektoratem Prezydenta RP. Na wydarzeniu były obecne 3 reprezentacje różnych organizacji.

Spotkanie nie mogłoby odbyć się bez symbolicznego ognia i przekazania iskry braterstwa, a także gawędy Pana Prezydenta.

Dzień Myśli Braterskiej już za 8 dni – zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, aby dowiedzieć się, jak ten dzień świętują członkowie Związku Harcerstwa Polskiego. Inspiracje do świętowania Dnia Myśli Braterskiej znajdziecie na facebookowym wydarzeniu Dzień Myśli Braterskiej 2023.