Czy moje dziecko na wakacjach jest bezpieczne? Nowy odcinek podcastu ZHP

Wiktoria Tobolewska
15/06/2023
~ 2 min czytania

Za rogiem wakacje, a tym samym obozy i Harcerska Akcja Letnia! Drogi rodzicu - z pewnością w związku z wyjazdem swojego dziecka na obóz rodzi ci się w głowie wiele pytań np. czy obozowanie w lesie jest bezpieczne? Zapewne zastanawiasz się, jak sprawdzane i kontrolowane są obozowiska lub jakie procedury są podejmowane w razie burzy.

Przychodzimy z odpowiedziami na te pytania i wątpliwości w postaci nowego odcinka podcastu “Iskierka”, który dotyczy właśnie bezpieczeństwa dzieci podczas wakacyjnych kolonii czy obozów.

Podczas obozów organizowanych przez instruktorów i instruktorki ZHP bezpieczeństwo jego uczestników jest priorytetem dla kadry wypoczynku - właśnie o tym mówią w podcaście harcerscy eksperci:
- harcmistrzyni Magdalena Kołodziejska – szefowa zespołu ds. bezpieczeństwa ZHP, wielokrotna komendantka obozów i zgrupowań;
- podharcmistrzyni Katarzyna Zgódko - psycholożka, w ZHP – kierowniczka wydziału ds. Wsparcia Psychologicznego GK oraz koordynatorka harcerskiego telefonu wsparcia psychologicznego – Strefy Pomocy;
- harcmistrz Bartłomiej Jakóbczak - oficer Państwowej Straży Pożarnej w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu oraz strażak ochotnik w OSP Bortatycze, w ZHP – m.in. członek zespołu ds. bezpieczeństwa.

Rozmowę prowadzi podharcmistrzyni Julia Czekalska

Link do podcastu: https://bit.ly/podcast-5-zhp