Wczoraj odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji harcerskich w Narodowym Instytucie Wolności z Dyrektorem Instytutu Wojciechem Kaczmarczykiem, który złożył życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Przedstawicielami ZHP byli Naczelnik hm. Grzegorz Woźniak i Skarbniczka pwd. Joanna Pawłowska.

Naczelnik ZHP spotkał się również z Prezydentem RP podczas tradycyjnego ogniska na dziedzińcu Belwederu z udziałem przedstawicieli wszystkich organizacji harcerskich objętych Honorowym Protektoratem Prezydenta RP, by wspólnie podkreślić ideę skautowego braterstwa.

,,Dziękuję wam, że jesteście. Chociaż czas nie jest łatwy. Tak myśl braterska jest może teraz właśnie szczególnie ważna – wspólnej służby, przyjaźni, a przede wszystkim oddania drugiemu człowiekowi” – powiedział podczas ogniska Prezydent RP Andrzej Duda

Podobnie jak w latach ubiegłych Prezydent przekazał przedstawicielom organizacji pamiątkowe odznaki dla nowo mianowanych harcmistrzów. Odznaki dla harcmistrzów z ZHP odebrała hm. Joanna Muszyńska z Hufca ZHP Poznań-Wilda.