Już dziś rozpoczyna się 49 edycja Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej! W tym roku Festiwal trwa od 7 do 17 lipca. W Kielcach pojawią się uczestnicy z całego kraju!

Jak co roku #harcerskielato w Kielcach rozpoczyna Wiatraczek – najbardziej zakręcony Festiwal, w trakcie którego stolica województwa świętokrzyskiego zmienia się w centrum kultury młodzieży szkolnej. Już dzisiaj Festiwalowicze otrzymają klucze do bram miejskich i oficjalnie przejmą władzę nad Kielcami.

W tym roku w Festiwalu bierze udział 369 osób, ale dodatkowo na Koncercie Galowym Laureatów na scenie wystąpi 380 artystów z województwa świętokrzyskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem Festiwalu:

program festiwalu 2022 fb

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych wydarzeniach plenerowych, które są otwarte dla wszystkich chętnych widzów:

– 10 lipca o 18.00 – Korowód Festiwalowy – uczestnicy Festiwalu przejdą spod pomnika Henryka Sienkiewicza przez centrum Kielc do Domu Środowisk Twórczych,
10 lipca o 18.30 – Konkurs Piosenki Harcerskiej – w Domu Środowisk Twórczych będą trwały rywalizację o „Jodłę harcerską” – statuetkę za najlepiej wykonaną piosenkę harcerską,
12 lipca o 19.00 – Pokaz Zespołów Tanecznych – na letniej scenie Kieleckiego Centrum Kultury zaprezentują się biorący udział w Festiwalu tancerze,
13 lipca o 19.00 – Koncert Warsztatowiczów Muzycznych – na letniej scenie Kieleckiego Centrum Kultury zaprezentują się biorący udział w Festiwalu wokaliści oraz zespoły,
16 lipca o 19.00 – Koncert Galowy – oficjalne podsumowanie Festiwalu i niesamowite widowisko artystyczne w Amfiteatrze Kadzielnia.

Jeśli nie możecie być z nami na żywo, to nadal możecie obserwować Festiwal w naszych mediach społecznościowych:

Zapraszamy do Kielc!