ZHP kandydatem do organizacji Jamboree w 2027 roku

ZHP
25/05/2021
~ 2 min czytania

W dniach 25-29 sierpnia 2021 r. on-line obędzie się Konferencja Światowa WOSM (42nd World Scout Conference). Podczas niej zapadnie decyzja, która organizacja skautowa zostanie gospodarzem Jamboree w 2027 roku. ZHP jest jedynym kandydatem do organizacji Światowego Zlotu Skautowego w 2027 roku - nie znaczy to jednak, że na pewno ZHP otrzyma prawo do organizacji Jamboree. Podczas konferencji odbędzie się głosowanie, w którym delegaci podejmą tę decyzję. 

Naszym hasłem jest „Bravely”, bo odważnie patrzymy w przyszłość. Chcemy, aby nasze Jamboree było przestrzenią, która zainspiruje młodych ludzi do podejmowania odważnych decyzji i działań na rzecz przyszłości nas wszystkich i naszej planety. Wierzymy, że dorośli powinni wspierać i dawać młodym ludziom możliwość urzeczywistnienia ich marzeń. Powinni dać im przestrzeń do odkrywania swojego potencjału i zachęcać do zabierania głosu w sprawach dla nich ważnych. Program Jamboree ma zachęcić młodych ludzi do wyjścia poza zwykłą i wygodną ścieżkę. Nasz motyw oparty jest na 3 filarach: „Ty”, aby powiedzieć, że bycie wiernym sobie jest odważne. „Ty i inni ludzie”, aby powiedzieć, że dostrzeżenie, że każdy jest inny, a wszyscy jesteśmy wyjątkowi jest odważne. „Ty i świat”, aby powiedzieć, że walka o naszą planetę jest odważna.

Jamboree planowane jest w terminie 27.07-6.08.2027 roku na Wyspie Sobieszewskiej.

Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy gospodarzami Jamboree w 2027 roku!

Szczegóły dotyczące naszej kandydatury znajdują się na stronie. Informacje znajdziecie także w najnowszym numerze miesięcznika Czuwaj oraz kwartalnika „Z perspektywy". Zapraszamy również do śledzenia profilu kandydatury na Facebooku.

Jamboree to międzynarodowy zlot skautowy WOSM (Światowa Organizacja Ruchu Skautowego), który odbywa się co 4 lata. To największe wydarzenie edukacyjne skierowane do młodych ludzi w wieku 14-17 lat. Jest to niesamowite wydarzenie, w którym jako uczestnik można wziąć udział tylko raz w życiu. Za każdym razem organizatorem Jamboree zostaje jedna z organizacji należących do WOSM. I tak, od 1920 roku Jamboree wędruje po krajach i kontynentach. W Europie Środkowej ostatnie Światowe Jamboree Skautowe odbyło się w 1933 roku na Węgrzech.