8 marca, czyli Międzynarodowy Dzień Kobiet, to bardzo ważna data dla WAGGGS jako globalnego ruchu na rzecz kobiet i dziewcząt.

To wyjątkowy dzień każdego roku, kiedy celebrujemy postęp, podnoszenie świadomości i zaangażowanie na rzecz równości płci.

Wszystkie nasze działania są skupione wokół tego, by rzucić światło na kobiety i dziewczęta, które tworzą ruch skautowy. By pokazać, jakie są niesamowite i jakie wartościowe działania podejmują.

7 marca o godzinie 14:00 (GTM) odbędzie się wydarzenie „Listen to girls”, podczas którego wypowiedzą się młode dziewczyny, które aktywnie działają i które chcą zabrać głos na ważne dla nich tematy. Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia.

W tym roku WAGGGS świętuje Międzynarodowy Dzień Kobiet pod hasłem #ChooseToChallenge, które zachęca skautki do wybrania swojego wyzwania i podjęcia działania na rzecz niesprawiedliwości, które są wokół nich.

Więcej informacji możecie znaleźć tutaj.