Wiatraczek w Kielcach znów się kręci!

Chorągiew Kielecka ZHP
09/07/2021
~ 2 min czytania

Startuje 48. Międzynarodowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach! W tym roku będzie on trwał od 8 do 18 lipca 2021 roku. W Kielcach pojawią się uczestnicy z całej Polski, a także z Hiszpanii.

W tym roku w Festiwalu weźmie udział 293 uczestników. Dodatkowo w obrazie "Gospodarze - Gościom" prezentowanym na Koncercie Galowym wystąpi 201 młodych artystów z naszego województwa. Ten rok na pewno zapisze się na kartach historii naszego wydarzenia - nietypowy czas pandemii sprawia, że Festiwal będzie wyglądał nieco inaczej niż w ubiegłych latach. 

W tym roku zaplanowaliśmy następujące wydarzenia:

W związku z trwającym stanem epidemii, część zajęć będzie odbywała się w formule zamkniętej - wyłącznie dla uczestników Festiwalu. Jednak chcielibyśmy serdecznie zaprosić na 2 otwarte koncerty:

Dzień Tradycji Polskiego Folkloru - 10 lipca o 19.00 w Kieleckim Parku Miejskim (na muszli koncertowej)
Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi. Jego celem jest pokazanie odbiorcom czym jest kultura regionalna.

Koncert Galowy - 17 lipca o 19.00 w Amfiteatrze Kadzielnia
Koncert podsumowujący tegoroczny Festiwal. Na scenie pojawią się laureaci festiwalowych "Jodeł", a także młodzi artyści z województwa świętokrzyskiego, którzy wystąpią w specjalnym obrazie "Gospodarze-Gościom".

Wszelkie informacje o tegorocznym Festiwalu znajdziecie na stronie internetowej oraz na naszym facebooku.

Do zobaczenia w Kielcach!