Obchody rozpoczęła Msza święta w intencji Ojczyzny i polskich żołnierzy, którą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odprawił abp Józef Guzdek. Podczas liturgii, ZHP reprezentowali Naczelnik hm. Grzegorz Woźniak oraz Naczelny Kapelan ZHP hm. Wojciech Jurkowski.

Następnie, na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego, odbyła się uroczysta odprawa wart z udziałem najwyższych władz państwowych na czele z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. W wydarzeniu wzięła udział delegacja Głównej Kwatery ZHP, której przewodniczył Naczelnik hm. Grzegorz Woźniak. W trakcie uroczystości odczytany został Apel Pamięci, po którym oddano salut narodowy.

W przemarszu przed Grobem Nieznanego Żołnierza, który zakończył uroczystości na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego, obok żołnierzy z Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Wojsk Specjalnych, Inspektoratu Wsparcia, Wojsk Obrony Terytorialnej, Żandarmerii Wojskowej, Dowództwa Garnizonu Warszawa, wzięła udział drużyna reprezentująca Związek Harcerstwa Polskiego.

Wszystkim żołnierzom i pracownikom cywilnym Wojska Polskiego składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta.