Rozpoczynamy Betlejemski Zlot

ZHP
10/12/2021
~ 2 min czytania

W niedzielę 12 grudnia do Polski dotrze Betlejemskie Światło Pokoju, które harcerze i harcerki z ZHP odbiorą od słowackich skautów. Niestety, ze względu na trwającą pandemię, również w rym roku Betlejemskie Zlot odbywa się całkowicie on-line.

Koronawirus nie przeszkodził jednak wielkiej międzynarodowej sztafecie, w ramach której płomień pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego obiega cały świat, niosąc nadzieję i wezwanie, by w trudnych czasach otworzyć się na pomoc drugiemu człowiekowi. W tym roku przygotowaniom do duchowej służby towarzyszy przesłanie „Światło Nadziei”. Chcemy, aby Światło było motywacją i siłą do pokonywania trudności. W dobie panującego niepokoju ma ono stać się iskrą, która zatli się w sercu każdego z nas i pomoże stawić czoła wyzwaniom. 

Część punktów programu będzie transmitowana – zarówno na Facebook’u ZHP, jak i kanale ZHP na YouTube.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji:

Piątek

19:00 – rozpoczęcie zlotu i czuwanie modlitewne: https://youtu.be/62IV6h55K24

Sobota

15:00 – koncert: https://youtu.be/BEP7NUdhrJ4

Niedziela

8:45 – Program oraz Msza Święta z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju reprezentacjom chorągwianym: https://youtu.be/VpscSybL2D8

Betlejemski Zlot dofinansowany jest ze środków Rządowego Programu Wsparcia Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.