Pierwszy dzień Betlejemskiego Zlotu za nami

Martyna Kowacka
10/12/2021
~ 2 min czytania
fot. Matylda Hojnor

W tym roku w Betlejemskim Zlocie bierze udział prawie 4000 harcerek i harcerzy z ZHP. Niestety ze względu na trwającą pandemię nie przyjechali oni do Zakopanego, ale biorą w nim udział ze swoich miejscowości, zdalnie.

Za nami pierwszy dzień zlotu, który rozpoczął swoimi słowami szef sztabu Betlejemskiego Światła Pokoju.

Tradycyjnie w grudniu spotykamy się na Betlejemskim Zlocie. W tym roku do Zakopanego miało przyjechać prawie 4000 harcerek i harcerzy. Mimo że było to niemożliwe, spotkaliśmy się online. Hasło tegorocznej akcji to "Światło Nadziei". Mam nadzieję, że za rok spotkamy się osobiście — mówił hm. Maciej Szczęsny.

Następnie głos zabrali Przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł, Naczelnik ZHP hm. Grzegorz Woźniak oraz Naczelny kapelan ZHP ks. hm. Wojciech Jurkowski.

Następnie ks. hm. Tomasz Kozłowski wprowadził uczestników w refleksyjny nastrój swoją gawędą, po której wszyscy zobaczyli spektakl "Mały Książę".

Zapraszamy na kolejne transmisje:

Sobota: 15:00 – koncert: https://youtu.be/BEP7NUdhrJ4

Niedziela: 8:45 – Program oraz Msza Święta z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju reprezentacjom chorągwianym: https://youtu.be/VpscSybL2D8

Betlejemski Zlot dofinansowany jest ze środków Rządowego Programu Wsparcia Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.