2 czerwca 2021 roku w wieku 94 lat odszedł na wieczną wartę harcmistrz Stanisław Bohdanowicz, naczelnik ZHP w latach 1969-1974.

Druh Stanisław Bohdanowicz był socjologiem, działaczem Polskiego Czerwonego Krzyża i organizacji oświatowych. W latach 1979-1989 wiceprezes Zarządu Głównego PCK, od 2004 r. przewodniczący Kapituły Odznaki Honorowej PCK, od 1981 r. członek Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci i wiceprzewodniczący Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole.

Inicjator Patronatu ZHP nad budową Centrum Zdrowia Dziecka, Operacji „Bieszczady 40”, pobudzania harcerskiego ruchu naukowego i kulturalnego.

Odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”.

naczelnik 01 2
harcmistrz Stanisław Bohdanowicz