„Niezawodny Przyjaciel” – wyróżnienie honorowe ZHP dla wiceprezydenta Gdańska

ZHP
11/03/2021
~ 1 min czytania

Decyzją Naczelniczki ZHP z 22 lutego 2020 r. Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Piotr Grzelak nagrodzony został wyróżnieniem honorowym – laską skautową „Niezawodnemu Przyjacielowi”. Jest to wyraz największego uznania Związku Harcerstwa Polskiego dla osób niebędących członkami ZHP. Honorowe wyróżnienie „Niezawodnemu Przyjacielowi” przyznawane jest osobom wybitnie zasłużonym, które doceniając dorobek ruchu harcerskiego, wspierają działalność ZHP i w różny sposób przyczyniają się do rozwoju harcerstwa. Wyróżnienie zostało wręczone 10 marca 2021 roku.

Piotr Grzelak ze Związkiem Harcerstwa Polskiego i Chorągwią Gdańską ZHP współpracuje od początku swojej misji zastępcy prezydenta Gdańska w 2014 r. Wspierał i nadzorował ze strony miasta-gospodarza przygotowania do zlotu stulecia ZHP w 2018 r., Europejskiego Jamboree oraz kandydatur do organizacji Światowego Jamboree Skautowego 2023/2027.

Wrażliwość wiceprezydenta na sprawy społeczne i zrozumienie dla istoty harcerskiego systemu wychowawczego, w tym także międzynarodowego charakteru naszego ruchu, wpisały się w umacnianie Związku Harcerstwa Polskiego i Ruchu Skautowego jako partnera do prowadzenia działań, które zmieniają świat na lepszy.