Czuwam dla Ziemi - Miejscy tropiciele

Jakub Lasek
26/04/2021
~ 2 min czytania

W ramach akcji Czuwam dla ziemi zamieniliśmy się w patrol Miejskich Tropicieli i sprzątaliśmy miejsca, które są często odwiedzane przez mieszkańców - park oraz teren za miasteczkiem rowerowym.

Pomógł nam Urząd Miasta Rogoźno przekazując worki na śmieci, rękawiczki i odbierając zebrane śmieci, dodatkowo wsparł nasze działania kierownik wydziału gospodarki nieruchomościami, rolnictwa i ochrony środowiska Roman Piątkowski jeździł i sprawdzał teren przed akcją, użyczył nam chwytaki do śmieci. Relacja z naszej akcji została udostępniona na FB 9 Gromada Zuchowa Tropiciele Tajemnic i przez nią dotarła do większej liczby mieszkańców. Sprzątając Park Niepodległości oraz okolice za placem rowerowym pokazaliśmy mieszkańcom, że miejsca, które niby są na widoku choć na uboczu skrywają mini wysypiska śmieci, a rowy biegnące przy miasteczku skrywają najróżniejsze skarby.

Poprzez nasze działanie, sprzątając oraz edukując siebie i innych za pośrednictwem FB gromady oraz plakaty informujące o długości rozkładania się niektórych śmieci, które zawiesiliśmy w oknach harcówki. W ten sposób daliśmy do zrozumienia, że nawet tak mały ktoś jak zuch może zrobić coś dobrego dla innych. Rodzice zuchów udostępniają nasze działanie by dotarło i zainspirowało innych.

9 Gromada Zuchowa Tropiciele Tajemnic z Rogoźna