Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Polsce

Martyna Kowacka
12/12/2021
~ 2 min czytania
fot. Matylda Hojnor | ZHP

Przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł, Naczelnik ZHP Grzegorz Woźniak oraz Naczelny kapelan ZHP ks. hm. Wojciech Jurkowski SAC odebrali na przejściu granicznym na Łysej Polanie Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów. Podczas mszy świętej Światło zostanie przekazane reprezentacjom chorągwi, które zawiozą je do swoich regionów.

W tym roku po raz 31. Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Polski. Harcerki i harcerze ZHP przekazywać je będą kolejnym osobom i instytucjom tak, aby zapłonęło na wigilijnych stołach milionów Polaków.

Hasłem tegorocznej edycji BŚP jest „Światło Nadziei”. W czasach pandemii, podczas kolejnego Betlejemskiego Zlotu online jest ona potrzebna nie tylko harcerkom i harcerzom. Betlejemski Ogień ma rozświetlić serca każdego, kto zechce je przyjąć i dać wiarę w nadejście lepszego jutra i siłę do zmieniania świata. W dobie panującego niepokoju ma ono stać się iskrą, która zatli się w sercu każdego z nas i pomoże mu stawić czoła wyzwaniom.

Chciałbym życzyć naszej organizacji w nadchodzącym czasie dużo odwagi, wytrwałości ale też dużo pokory w tym trudnym czasie – powiedział Naczelnik ZHP hm. Grzegorz Woźniak po otrzymaniu Betlejemskiego Światła Pokoju.

Po raz kolejny Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane będzie na świecach Caritas. To dwie wyjątkowe akcje, które towarzyszą milionom Polaków w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.