Tradycyjnym już elementem Betlejemskiego Zlotu jest koncert. W tym roku odbędzie się on w sobotę 12 grudnia o godzinie 15:00. Dzięki transmisji na żywo każdy będzie mógł wziąć udział w tym niesamowitym wydarzeniu.

Zespół zaśpiewa wszystkim dobrze znane i lubiane piosenki harcerskie turystyczne z piękną panoramą Tatr w tle. Transmisję koncertu będzie można zobaczyć na kanale ZHP na YouTube oraz na profilu ZHP na Facebooku.

„Wołosatki” to harcerski zespół wokalno-instrumentalny z Kielc, który powstał w 1974 roku przy okazji I Festiwalu Piosenki Turystycznej w Wołosatem. Zespół wpisuje się swoją twórczością i akustycznym brzmieniem w nurt piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Zespół „Wołosatki” wylansował wiele przebojów śpiewanych przez całą harcerską i turystyczną Polskę. Nagrał i wydał ponad 20 płyt oraz dziesięć edycji „Śpiewniczka Bieszczadniczka”.

Betlejemski Zlot dofinansowany jest ze środków Rządowego Programu Wsparcia Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.