Wyniki konkursu „Budżet i Świadoma Konsumpcja”

Martyna Kowacka
Aktualności
10:57 26/11/2020
~ 1 min czytania

W październiku zastępy, patrole, gromady i drużyny mogły brać udział w konkursie “Lato z finansami – budżet i konsumpcja” organizowanym przez Wydział Wychowania Ekonomicznego ZHP wspólnie z Warszawskim Instytutem Bankowości. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami konkursu.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie budżetu jednostki lub wybranego przedsięwzięcia programowego z opisem wyjaśniającym wybory konsumpcyjne i planowane pozycje budżetowe. Spłynęło niewiele prac, dlatego organizatorzy zdecydowali się na nagrodzenie tylko dwóch bez podziału na kategorie wiekowe.

Na podium znaleźli się:

  1. 234 Warszawska Drużyna Starszoharcerska Feniks (234 WDSH Feniks_budżet, Ocena budżetu 234 Feniks)
  2. 34 Radomszczańska Drużyna Wędrownicza (34 RDW_budżet, Ocena budżetu 34 RDW)

Zachęcamy do zapoznania się z pracami i opracowaniem merytorycznym. Mamy nadzieję, że zainspirują jak najszersze grono instruktorów do przyjrzenia się finansowaniu przedsięwzięć programowych ich jednostek. Jak widać po nagrodzonych pracach, budżet jest ściśle związany z celami i programem.

Ze zwycięskimi drużynami organizatorzy skontaktują się do końca tygodnia. Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym gratulujemy! Przypominamy też o naszej propozycji programowej – zbiórki i gry nie tylko na lato: Lato z finansami.