Raz w miesiącu w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbywać się będą harcerskie spotkania z bł. Stefanem Wincentem Frelichowskim połączone z liturgią mszy świętej.

Spotkania i modlitwa poświęcone będą następującym tematom:

• 17 września – Harcerska szkoła modlitwy – przyjaźń, wierność, systematyczność
  • 15 października – Modlitwa – osobista relacja z Bogiem
  • 19 listopada – Modlitwa Słowem Bożym, modlitwa myślna, medytacja
  • 17 grudnia – Modlitwa osobista i wspólnotowa (harcerskie spotkanie opłatkowe)
  • 21 stycznia – Modlitwa adoracji
  • 20 lutego godz. 11.00 – Braterstwo (modlitwa wstawiennicza), Dzień Myśli Braterskiej – wspomnienie bł. Frelichowskiego
  • 18 marca – Sakrament pokuty i pojednania i doświadczenie Bożego przebaczenia
  • Droga krzyżowa
  • 15 kwietnia – Eucharystia – najważniejsza modlitwa Jezusa i Kościoła
  • 20 maja – Modlitwa za wstawiennictwem Matki Najświętszej i świętych
  • 17 czerwca – Modlitwa w zastępie i drużynie – apostolstwo
Msze są odbywać się będą o godzine 18.00 w Katedrze Polowej WP przy ul. Długiej 13/15 w Warszawie. Chętni do włączenia się w liturgię powinni się zgłosić 15 minut przed mszą do zakrystii.