Właśnie ruszają zgłoszenia na kolejną edycję Wędrowniczej Watry. Razem ze swoją drużyną wędrowniczą zostań częścią największego w Polsce projektu wędrowniczego, poznaj nowych ludzi i weź udział w niesamowitych przygodach na obozach wędrownych.

Wędrownicza Watra to cały rok harcerskiej pracy w postaci pełnionej przez drużyny służby oraz organizowanych obozów wędrownych. To właśnie one pozwalają na dobre przygotowanie do tego wyjątkowego wędrowniczego spotkania, jakim jest sierpniowy zlot „Wędrownicza Watra”.

W tym roku programowe cele skupiają się wokół hasła „Morze Możliwości”. Uczestnicy wspólnie zastanowią się jakie możliwości ich otaczają, czy muszą korzystać ze wszystkich i jak stworzyć morze możliwości.

Kiedy?

• 17-24 sierpnia 2021 r.obozy wędrowne organizowane przez zrekrutowane drużyny (patrole)
  • 24 sierpnia 2021 r.dzień transferowy (przejazd z obozów na miejsce zlotu)
  • 24-28 sierpnia 2021 r., Baza Obozowa Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP, ul. Rzeczna 3, 72-350 Pogorzelica – Zlot Wędrowniczej Watry 2021

Rekrutacja

W tym roku rekrutacja na Wędrowniczą Watrę odbywa się w ścisłej współpracy z chorągwianymi referatami wędrowniczymi. Drużyny (patrole) zgłaszają chęć uczestnictwa w zlocie wypełniając ankietę zgłoszeniową na stronie watra.zhp.pl oraz przesyłając plan pracy drużyny na rok harcerski 2020/2021 zawierający takie elementy pracy wędrowniczej jak wyczyn, służba i przygotowania do obozu wędrownego podsumowującego rok harcerski.

W kolejnych etapach rekrutacji drużyny (patrole) przesyłają dwa konspekty zajęć, które przeprowadzą w ramach programu wędrowniczego podczas zlotu. Na wszystkich etapach rekrutacji zgłoszone drużyny otrzymują wsparcie od referatów działających w ich chorągwiach lub od Zespołu Wędrowniczego Wydziału Wsparcia Metodycznego Głównej Kwatery Związku Harcerstwa Polskiego.

Terminy rekrutacji

• 5 listopada – 20 listopada 2020
    Rekrutacja drużyn (patroli) za pośrednictwem ankiety na stronie www.watra.zhp.pl. Na tym etapie drużyny (patrole) przesyłają niezbędne informacje i plan pracy drużyny.
  • 5 grudnia 2020
    Ogłoszenie listy drużyn (patroli) zakwalifikowanych na zlot oraz listy rezerwowej.
  • 25 stycznia – 30 czerwca 2021
    Możliwość zakwalifikowania się na zlot dla pozostałych drużyn (patroli) z listy rezerwowej. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa drużyny (patrolu), jego miejsce zajmuje pierwsza z listy drużyna (patrol).

Zadanie przedzlotowe

Zadaniem przedzlotowym jest posiadanie wymaganych przy rekrutacji dokumentów – planu pracy drużyny, który zawiera elementy pracy wędrowniczej (wyczyn i służba) oraz konspektów dwóch zajęć, które uczestnicy przeprowadzą podczas zlotu.

Warunki uczestnictwa

Do udziału w Wędrowniczej Watrze mogą zgłosić się drużyny (patrole) liczące od 5 do 15 osób, które:

• są w wieku 16-21 lat lub rozpoczną we wrześniu 2021 roku naukę w szkole ponadpodstawowej,
  • są wpisane do TIPI,
  • mają na bieżąco opłacone składki członkowskie.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Wędrowniczej Watry 2021. Wszystkie szczegóły znajdują się także na stronie internetowej www.watra.zhp.pl.