Bike Jamboree zostało nominowane w kategorii „Wyczyn Roku” i powalczy o statuetkę Kolosa na największym festiwalu podróżniczym. Ze względu na pandemię COVID-19 festiwal odbędzie się online.

Harcerki i harcerze, biorący udział w sztafecie, w sobotę 3 października o 14:30 opowiedzą o wielkiej harcerskiej rowerowej wyprawie. Można będzie ich posłuchać, dołączając do transmisji online.

Kolosy to honorowe nagrody przyznawane dorocznie przez Kapitułę Kolosów za dokonania zrealizowane w minionym roku. Tegoroczne Kolosy zostaną wręczone podczas festiwalu za dokonania roku poprzedniego.

Sztafeta Bike Jamboree jest nominowana w kategorii „Wyczyn Roku”. W tej samej kategorii został nominowany także – za samotne okrążenie Islandii rowerem zimą – uczestnik Bike Jamboree druh Artur Wysocki.  Jest on także inicjatorem projektu „Tandemem wzdłuż wybrzeża” – na rowerze dla dwóch osób towarzyszył niedowidzącemu Radkowi, z którym przejechał na przełomie października i listopada polskie wybrzeże.

Sztafeta rowerowa Bike Jamboree wystartowała pod koniec maja 2017 roku, by przez kolejne dwa i pół roku dotrzeć na World Scout Jamboree do Zachodniej Wirginii w USA (lipiec/sierpień 2019), a potem wrócić do Polski.

Z Gdańska do Gdańska: blisko 40 tys. km, 37 etapów, kilkadziesiąt krajów i republik rosyjskich na czterech kontynentach. Przez najpiękniejsze tereny półkuli północnej. Po co? By promować Polskę, przeżyć przygodę, a przy okazji pokazać, jak ważny może być we współczesnym świecie skauting.