Nasza służba polegała na pomocy Retmanowi w pracach na stanicy żeglarskiej. W sezonie korzysta z niej sporo harcerzy z rożnych środowisk i organizacji. Niestety brakuje rąk do pracy przy utrzymaniu sprzętu.

Dzięki naszej pracy do ich dyspozycji będzie większa ilość sprzętu pływającego. Angażując do pomocy innych wędrowników z naszej drużyny przekonaliśmy się, że mamy ludzi chcących rozwijać swoje umiejętności żeglarskie.

Celem naszej służby był remont łódki typu „omega”, którą otrzymała stanica w ramach darowizny. Drugim celem było zdobycie patentu żeglarskiego przez 2 osoby z naszego zespołu zadaniowego. Dzięki temu mieliśmy okazję zgłębić wiele zagadnień z zakresu żeglarstwa. Zajęcia żeglarskie zainspirowały też dwie osoby z naszego zespołu do zapisania się na kurs na patent żeglarza jachtowego, który to kurs ukończyły i patent otrzymały. Służba ta sprawiła, że zaciekawiliśmy się żeglowaniem i chcemy rozwijać nasze umiejętności.

W tym roku zamiast obozu mieliśmy półkolonię odbywającą się na Harcerskiej Stanicy Żeglarskiej nad zalewem Bagry. Odbiorcami naszej służby są harcerze z ZHP i innych organizacji, którzy będą korzystać ze stanicy żeglarskiej.

4PgDW „Wadamorg”