Nie możesz pojechać na całe European Jamboree, ale choć na chwilę chciałbyś poczuć tę niepowtarzalną atmosferę, która towarzyszy międzynarodowym zlotom? Masz taką możliwość! Wybierz jeden z 8 dni, przyjedź i zobacz to największe edukacyjne wydarzenie tego lata.

Każdego dnia zlot może odwiedzić tylko określona liczba gości! Dlatego też, aby być pewny, że będzie można odwiedzić European Jamboree, zaleca się kupić bilety wcześniej. Odwiedzający zlot rozpoczną swoją przygodę z Europejskim Jamboree w Amber Expo Check-In Center, zlokalizowanym przy Żaglowej 11, 80-560 Gdańsk. To właśnie tam wszyscy muszą zostawić swoje samochody na parkingu Amber Expo i wsiąść do autobusu wahadłowego, który zabierze ich na teren Jamboree, a na koniec zabierze z powrotem na Amber Expo.

Europejskie Jamboree to współorganizowane przez WOSM i WAGGGS wydarzenie, którego gospodarzem tym razem jest Związek Harcerstwa Polskiego. Jamboree odbywa się Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku.z udziałem reprezentacji zarówno krajów europejskich, jak i pozaeuropejskich – w sumie 16 000 uczestników, głównie w wieku 14–17 lat oraz kilka tysięcy osób kadry. To największe i najbardziej różnorodne wydarzenie skautowe w powojennej Polsce. Dzięki niemu przez kilkanaście dni na przełomie lipca i sierpnia oczy skautów z całego świata są zwrócone na nasz kraj i naszą organizację. Dla ZHP to okazja do zaprezentowania swoich umiejętności organizacyjnych i  przekonania się, jakie postępy uczyniliśmy jako organizacja i ruch od momentu powrotu ZHP do międzynarodowych zrzeszeń skautowych. Jamboree to możliwość wielokulturowej wymiany, która odbywa się w obrębie harcerskiej wyspy.

Więcej informacji o European Jamboree znajdziecie na stronie internetowej. Bilety można kupić tutaj.