Harcerki i harcerze pamiętają o 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

Marta Jeżak
18/05/2020
~ 1 min czytania
Jan Paweł II to postać, która znana jest nie tylko harcerkom i harcerzom. Pontyfikat polskiego papieża zapadł w pamięć ludziom różnych pokoleń. Dziś obchodzimy 100. rocznicę urodzin wielkiego Polaka. Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość – te słowa św. Jana Pawła II towarzyszyły harcerkom i harcerzom podczas tworzenia projektu "Teczka serdecznej pamięci św. Jana Pawła II”. Jest to zbiór materiałów i pamiątek, które członkowie ZHP znaleźli w zapomnianych miejscach (szufladach, szafach i w pudełkach na strychu). W wielu domach znajdują się papieskie pamiątki: zdjęcia, monety, znaczki, okolicznościowe karty i datowniki oraz inne przedmioty. To, co udało się wytropić, wyszperać i ocalić od zapomnienia, zostało umieszczone w Teczce. Pamiątki zostały uporządkowane i opisane, aby mogły stać się wartościowym dziedzictwem dla kolejnych pokoleń w rodzinach harcerek i harcerzy. Zachęcamy do korzystania z materiałów.