zhp.pl

Start Aktualności Znamy gromady i drużyny Niepodległości!

Znamy gromady i drużyny Niepodległości!

fot. Karolina Piotrowska
UDOSTĘPNIJ
, / 5086
Znamy gromady i drużyny Niepodległości!

“Drużyna Niepodległości” to propozycja, dzięki której jednostki w całej Polsce miały okazję uczcić 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego

Propozycja miała zainspirować do realizacji w drużynie/gromadzie programu, który rozbudzi ciekawość otaczającego świata, umocni postawy patriotyczne, podniesie świadomość obywatelską oraz uświadomi potrzebę pielęgnowania pamięci o  bohaterach walczących o  wolną, niepodległą Ojczyznę i umocni szacunek do symboli i tradycji narodowych. Ponadto dzięki realizacji propozycji zuchy i harcerze mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą historii odzyskania niepodległości przez Polskę, historii Związku Harcerstwa Polskiego, a także twórczo zaangażować się w życie społeczności lokalnej oraz naszej organizacji.

Poniżej zwycięskie jednostki, które wyłoniło jury w składzie: hm. Anna Nowosad, hm. Lucyna Czechowska, hm. Agata Erhardt-Wojciechowska:

Zuchy: 

  1. 2 Ostrołęcka GZ “Szare Wilczki”
  2. ex aequo: Próbna Gromada Zuchowa Hufiec ZHP Szprotawa; 6 Grunwaldzka Gromada Zuchowa “Nutki”;  20 Gromada Zuchowa “Leśne Ludki” 
  3. 27 Gromada Zuchowa “Leśna Brać”

Harcerze:

  1. 1 Tanowska Drużyna Harcerska “Sokoły”
  2. 17 Drużyna Harcerska “Laeta Silva”
  3. ex aequo: 3 RDH „Nieprzemakalni” im. Orląt Lwowskich; 4 MDH “Akman”

Harcerze starsi:

  1. 231 Poznańska Drużyna Starszoharcerska “Nestor”
  2. 3 DSH RED ONE im. Cichociemnych
  3. 7 Drużyna Harcerzy Starszych „22 Południk”

Drużyny Wielopoziomowe:

  1. 197 WDW “Przyjaciele Kubusia Puchatka”
  2. 2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska w Horodle
  3. 5 Wieluńska Wielopoziomowa Drużyna Harcerzy “GROM”

Wyróżnienie: 37 DH “Rychwał” NS

Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Już niedługo otrzymacie nagrody w postaci gier planszowych!

 

Gromady, które otrzymały tytuł “Gromada Niepodległości”:

01 Środowiskowa Gromada Zuchowa “Słoneczna Gromada’”
1 Gromada Zuchowa  “Rozbrykane Iskierki”
1 Gromada Zuchowa “Borowiackie Bractwo”
1 Gromada Zuchowa “Dębowe Królestwo”
1 Gromada Zuchowa “Leśne Skrzaty”
1 Gromada Zuchowa “Słoneczne Wilki”
1 Gromada Zuchowa “Słoneczni Zdobywcy”
1 Gromada Zuchowa “Wędrowne Zuchy” 
10 Gromada Zuchowa “Błękitne Płomyki”
10 ŚGZ “Mieszkańcy Stumilowego Lasu”
11 Gromada Zuchowa “Dzielne Wilczki”
11 Gromada Zuchowa “Wesołe Ufoludki”
13 Gromada Zuchowa “Cytrynowa Trzynastka”
13 Grunwaldzka Gromada Zuchowa “Ogniste Pióra”
14 Gromada Zuchowa “Radosne Stokrotki”
147 WGZ “Błękitnisie”
15 Gromada Zuchowa „MoTylkowo”
15 Mistrzowska Gromada Zuchowa “Radosne Ogniki”
154 Garwolińska Gromada Zuchowa “Wesołe Niedźwiadki”
16 BGZ “Kosmonauci”
16 Dąbrowska Gromada Zuchowa “Sprytne Skrzaty” 
17 Gorzowska Wodna Gromada Zuchowa “Szkwaliste Żeglusie”
17 Gromada Zuchowa “Krasnoludkowy Ród”
179 Pabianicka Gromada Zuchowa “Wilczęta”
18 Dąbrowska Mistrzowska Gromada Zuchowa “Złote Duszki”
19 Gromada Zuchowa “Nietoperki”
2 Gromada Zuchowa “Beskidzkie Bieliki”
2 Gromada Zuchowa “Iskierki”
2 Gromada Zuchowa “Leśne Duszki”
Gromada Zuchowa “Leśni Wojownicy”
2 Gromada Zuchowa “Słoneczne Zuchy” 
2 Gromada Zuchowa “Smerfy”
2 Gromada Zuchowa “Tęczowe Kolibry”
2 Ostrołęcka Gromada Zuchowa “Szare Wilczki”
20 Gromada Zuchowa “Leśne Ludki”
21 Gromada Zuchowa “Solne Skrzaty”
21 Próbna Gromada Zuchowa “Błękitne Niezapominajki”
23 Gromada Zuchowa “Wesołe Słoneczka”
234 Warszawska Gromada Zuchowa “Odkrywcy Nibylandii”
24 Gromada Zuchowa “Tęczowe Smoczątka”
25 Gromada Zuchowa “Sprytne Liski”
27 Gromada Zuchowa “Leśna Brać”
29 Gromada Zuchowa “Zwierzaki z Leśnej Paki” 
3 Gromada Zuchowa “Leśne Ludki”
3 Gromada Zuchowa “Szare Wiewiórki”
3 Gromada Zuchowa “Wesołe Skrzaty” 
3 Próbna Gromada Zuchowa “Pogodne Niedźwiadki”
30 Białostocka Gromada Zuchowa “Małe co nieco”
36 Gromada Zuchowa “Poszukiwacze Przygód”
36 Mistrzowska Gromada Zuchowa “Pluszowe Niedźwiadki”
38 Gromada Zuchowa “Zielone Piórka”
38 Grunwaldzka Beskidzka Gromada Zuchowa “Zwierzaki”
4 Bieszczadzka Gromada Zuchowa “Wataha”
4 Gromada Zuchowa “Komnata Tajemnic”
4 Gromada Zuchowa “Odkrywcy Atlantydy”
42 Gromada Zuchowa “Mały Xiążę”
49 Gromada Zuchowa “Szyszkowe Bractwo”
5 Gromada Zuchowa “Magiczne Skrzaty”
5 Gromada Zuchowa “Zuchy z Czerwonego Lasu” 
5 Gromada Zuchowa “Żółte Stopy”
6 Grunwaldzka Gromada Zuchowa “Nutki”
6 Lubelska Gromada Zuchowa “Weseli Wędrowcy”
6 Mistrzowska Gromada Zuchowa “Rozbrykane Mandarynki”
62 Mazowiecka Gromada Zuchowa “Gwiezdne Żółwie”
66 Gromada Zuchowa “Leśni Ludzie”
69 Sopocka Gromada Zuchowa “Nibylandia” 
7 Gromada Zuchowa “Mali Wytrwali”
7 Gromada Zuchowa “Ogniki”
7 Jaworznicka Gromada Zuchowa “Włóczykije”
8 Gromada Zuchowa “Mądre Ptaki” 
8 Mistrzowska Gromada Zuchowa “Dzielne Orzełki”
84 Warszawska Gromada Zuchowa
9 Gromada Zuchowa “Wesołe Promyki”
95 Gdańska Gromada Zuchowa “Bystre Niedźwiadki”
GGZ “Krasnoludkowy Ród”
GGZ “Śmiali Wszędobylscy”
Gromada Zuchowa “Zaczarowana Kraina”
Próbna Gromada Zuchowa 
Zgierska Gromada Zuchowa “Tęczowe Uśmiechy”

Drużyny, które otrzymały tytuł “Drużyny Niepodległości”:

1 Dobiegniewska Drużyna Harcerska i Zuchowa
1 Drużyna Harcerska
1 Drużyna Harcerska “Błękitna”
1 Drużyna Harcerska im. Janka Bytnara “Sokół”
1 Drużyna Harcerska im. Przemysława II   
1 Drużyna Wędrownicza “Płomienie”
1 Katowicka Drużyna Harcerska im. Tadeusza Kościuszki
1 Pilzneńska Drużyna Harcerska “Zielona Jedynka” im. Eleonory Świerczek ps.”Paproć”
1 Środowiskowa DSH im. Wydzielonej Organizacji Dywersyjnej Armii Krajowej 
“WACHLARZ”
1 Tanowska Drużyna Harcerska “Sokoły”  
1 Tanowska Drużyna Starszoharcerska “Rarogi”
1 WPDH “Wagabunda”
1. Brzezińska Drużyna Harcerek Starszych “Perły” im. dh Joanny Skwarczyńskiej “Szarotki” 
10 Drużyna Harcerska 
10 Drużyna Harcerska “Kierunek”
10 Drużyna Harcerska “Czarne Tury”
10 Próbna Białostocka Drużyna Harcerzy “Szczyt”
10 Próbna Tarnowska Drużyna Harcerska “Młody Las” 
106 WPDH “Błękitna Szóstka”
11 Artystyczna Drużyna Harcerska “Polana”
11 Pilzneńska Drużyna Starszoharcerska “Pocisk”
113 Drużyna Harcerska “Czarna 13” 
12 Drużyna Harcerska “Leśni”
12 Naprawska Drużyna Harcerska “Szaniec” 
12 Żeńska Drużyna Starszego Wraka “Czikulada” im. S. Mirowskiego 
13 Drużyna Harcerska “Orlęta” im. Aleksandra Kamińskiego 
13 Drużyna Harcerska “Nowa1”
13 Drużyna Starszoharcerska im. 70 Pułku Piechoty
13 Grunwaldzka Drużyna Harcerska “Wilcza Wataha”
14 Drużyna Harcerska
14 Drużyna Harcerska “Białe Orły” 
14 Drużyna Harcerska Sokoły
14 Drużyna Harcerska w Gozdowie
14 Drużyna Wędrownicza im. Żołnierzy Wyklętych 
15 Dąbrowska Drużyna Starszoharcerska “Niezłomni”
15 Ratownicza Drużyna Wędrownicza “Nieśmiertelni” 
158 Toruńska Drużyna Harcerska „Wataha” im. Aleksego Dawidowskiego ps. „Alek”
16 Drużyna Harcerska
16 Drużyna Harcerska im. Ludwika Zawieji
16 Grunwaldzka Drużyna Harcerska “Przyjaciele”
17 Drużyna Harcerska “Cztery Żywioły” 
17 Drużyna Harcerska “Laeta Silva”
17 Drużyna Harcerska “Sowy”
17 Drużyna Harcerska im. Tadeusza Kościuszki “Kosynierzy”
17 Drużyna Starszoharcerska “Grom” 
19 Drużyna Harcerska “Buki” im. A. Kamińskiego
19 Drużyna Harcerska “Invictus” im. Józefa Piłsudskiego 
197 BDW “Przyjaciele Kubusia Puchatka”
2 Drużyna Harcerska im. Taduesz Kościuszki w Słupcu
2 WDH “Szare Szeregi”
2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska 
21 Drużyna Harcerska im. hm. Stefana Mirowskiego “Błękitna Gwiazda”
21 Drużyna Starszoharcerska “Nurt”
22 Drużyna Harcerska 
22 GDH “Zielony Płomień”
23 Drużyna Starszoharcerska “Legandarne Smoki”
231 Poznańska Drużyna Starszoharcerska “Nestor”
24 Drużyna Harcerska “Białe Orły” im. J. L. Ziółkowskiego
25 Drużyna Harcerska “Jaskółka”
25 Krasnosielcka Drużyna Harcerska
25 WDH im. ppor. E. Gierczaka 
26 Drużyna Harcerska im. A. Małkowskiego “Leśni”
26 Drużyna Wędrownicza “Wagabunda”
27 Dąbrowska Drużyna Harcerska “Heca”
27 Golubsko-Dobrzyńska Drużyna Harcerska “Zdobywcy Szlaków” im. Jana Pawła II
27 Harcerska Drużyna Wodna 
29 Drużyna Harcerska “Pogodni”
3 Drużyna Harcerska “Gryfy Wolińskie”
3 Drużyna Starszoharcerska “Jadowici”
3 DSH “Red One” im. Cichociemnych
3 Pabianicka Drużyna Harcerska im. płk. Jana Kilińskiego “Czarna Trójka”
3 RDH “Nieprzemakalni” im. Orląt Lwowskich
3 Tczewska Drużyna Harcerska “Wielkie Serca” NS
31 PgDH “Szaławiły”
31 WZDH “Benignus” im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
32 Grunwaldzka Drużyna Harcerska
33 Drużyna Harcerska “Gwynnbleid”
33 Drużyna Starszoharcerska “Tropiciele”
34 Drużyna Harcerska “Orlęta” im. Orląt Lwowskich w Międzyzdrojach
36 Drużyna Harcerska “Nobreza”
37 DH Rychwał NS
39 Drużyna Harcerska 
39 Drużyna Harcerska im. Władysława Sikorskiego 
4 GDDH “Leśni Ludzie” im. Janusza Korczaka
4 HDP “Wędrownicy”  
4 Katowicka Drużyna Harcerska im. Marii Konopnickiej
4 MDH “Akman”
4 Nowosądecka Drużyna Harcerska “Żar”
40 Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnego 
40 Jastrowska Drużyna Harcerska “Jastrzębie” im. por. Leona Taraszkiewicza
40 Pruszkowska DH “Sokolęta – Macierz”
406 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska NS 
41 Białostocka Drużyna Harcerska “Szaniec” im. mjr. Henryka Dobrzańskiego “Hubala”
41 Drużyna Harcerska “Aqua”
42 Drużyna Starszoharcerska “Sztorm”
42 ŚDSh “Paradoks”
43 Częstochowska Drużyna Harcerzy “SULIMA” im. Rycerza Zawiszy Czarnego
43 Drużyna Harcerska “Zawalidrogi” im. Powstańców Styczniowych
43 Grunwaldzka Drużyna Harcerska “Białe Wilki” im. Marii Gąszczak 
44 Drużyna Harcerek Starszych “Biała Róża” im. Floriana Marciniaka
45 Drużyna Harcerska “Watra”
46 Drużyna Harcerska „Sowy” im. Janusza Korczaka 
5 DH “Nasze ZOO”
5 Drużyna Harcerska im. Janka Bytnara ,,Rudego” “Tekle”
5 WDH “Viribus Unitis”
5 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska “Alert” im. Janusza Korczaka
5 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska “Czerwone Berety”
5 Wieluńska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska “GROM”
50 Toruńska Drużyna Harcerska “Jemioła”
50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. W. Sikorskiego 
53 Drużyna Harcerska im. Jana Bytnara “Rudego”
55 Drużyna Harcerzy Starszych i Wędrowników “Exigo” 
6 Drużyna Harcerska “Dziki”
6 Drużyna Harcerska “Komando Smoki”
6 Drużyna Starszoharcerska “Fenix”
6 DSH “Granatowo-Biali”
6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej „Żubry”
6 Starszoharcerska Drużyna Odkrywców “WILCZA …..”
6 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska “Skrzydlate Bractwo” 
62 Mazowiecka Drużyna Harcerska im. Aleksandra Dawidowskiego ps.”ALEK”
7 Drużyna Harcerska “Mustang”
7 Drużyna Harcerzy Starszych “22 Południk”
7 Grunwaldzka Drużyna Harcerska im. Janusza Korczaka
7 GZ “Piraci z Nibylandii” zastęp harcerski “Delfinaryum” 
7 Katowicka Drużyna Harcerska im. 2 Pułku Powstańców Śląskich
72 Dąbrowska Drużyna Starszoharcerska “Niebieska Mgła”
72 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Bohaterów Westerplatte
74 Drużyna Odkrywców “Spartanie”
77 Drużyna Harcerska “Biedronka” im. AK w Krzęcini
8 Drużyna Harcerska “Jadowite Strzały”
8 Drużyna Starszoharcerska “Golfsztrom”
8 MDHS “FDDH”
8 Sianowska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska “Srebrny Grot”
8 ŚDH Horyzont z Gubina
8 ZDH “7 Ogni”
8 Żeńska Drużyna Harcerska “Grot”
38 Starachowicka Drużyna im. Emilii Plater
87 Drużyna Harcerska Mroczna Puszcza im. mjr. Hubala
Drużyna Harcerska “Płomyki”
IX  Wielopoziomowa Drużyna Harcerska “Watra”
Próbna Drużyna Harcerska “Leśni Skauci”
Próbna Drużyna Wędrownicza Hufiec ZHP Rydułtowy
VI Grunwaldzka Drużyna Harcerska “Traperzy”
Związek Drużyn  Nigrum
 

PASSWORD RESET

Zaloguj się