Harcerki i harcerze świętują 101. rocznicę odzyskania przez Polską Niepodległości

Marta Jeżak
AktualnościPatriotyzm
14:12 11/11/2019
~ 1 min czytania
Związek Harcerstwa Polskiego wychowuje młodych ludzi na aktywnych obywateli. Dlatego tak ważny dla harcerek i harcerzy jest patriotyzm. Szczególnym momentem jego wyrażania jest Narodowe Święto Niepodległości, w którym drużyny z całej Polski co roku uczestniczą.
Co roku zuchy, harcerze, instruktorzy i seniorzy w całej Polsce biorą udział w obchodach świąt państwowych. Pokazują, czym jest patriotyzm oraz zachęcają mieszkańców swoich miejscowości do radosnego świętowania. Harcerki i harcerze podejmują różnego rodzaju inicjatywy, które mają upamiętnić ten wyjątkowy dzień. Pełnią także służbę podczas uroczystości w swoich miejscowościach, a niejednokrotnie są ich organizatorami. Harcerki i harcerze to aktywni obywatele i patrioci. Pełnią  służbę – pamiętają o ważnych dla naszego kraju rocznicach, oddają hołd bohaterom. Związek Harcerstwa Polskiego nie zapomina przy tym, że dzisiejszy patriotyzm to nie tylko udział w uroczystościach państwowych, ale przede wszystkim świadomość wspólnoty z rodakami oraz umiejętność dzielenia się radością z innymi.