Reprezentacje organizacji harcerskich objętych honorowym protektoratem Prezydenta RP, w tym władze ZHP, wzięły udział w spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz przedstawicielami Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Pałacu Prezydenckim.

Celem spotkania było nawiązanie współpracy i przygotowanie porozumienia pomiędzy WOT a organizacjami harcerskimi. Szansą do tego jest zbliżające się European Jamboree 2020, którego gospodarzem i organizatorem jest Związek Harcerstwa Polskiego.

Europejskie Jamboree 2020 odbędzie się w dniach 27 lipca – 6 sierpnia 2020 r. na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Honorowy patronat nad zlotem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

W spotkaniu wzięła udział naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad, zastępca naczelniczki ZHP hm. Karol Gzyl, hm. Małgorzata Sinica, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Paweł Soloch oraz przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej na czele z ministrem Pawłem Woźnym, Podsekretarzem Stanu w MON.