Start Aktualności Prezydent RP w odwiedzinach na obozie harcerskim w Orlim Gnieździe

Prezydent RP w odwiedzinach na obozie harcerskim w Orlim Gnieździe

Fot. Kinga Konopko
Prezydent RP w odwiedzinach na obozie harcerskim w Orlim Gnieździe

Nasz Honorowy Protektor Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził harcerzy z Hufca ZHP Ełk im. Jana i Hieronima Małeckich, przebywających na obozie w Opartowie k. Rajgrodu (woj. podlaskie).

W bazie harcerskiej „Orle Gniazdo” Andrzej Duda spotkał się m.in. z harcerzami z miejscowości Chełchy, z którymi rozmawiał w marcu tego roku podczas swojej wizyty w tej miejscowości. Obiecał im wtedy, że postara się odwiedzić ich na obozie harcerskim.

Podczas harcerskiego lata harcerki i harcerze wyjeżdżają na kolonie i obozy, aby podsumować całoroczną pracę jednostki i zaplanować kolejny rok. Przebywając w warunkach leśnych uczą się samodzielności i zaradności.