8 grudnia 2017 roku w Warszawie,  delegaci 40. Zjazdu ZHP wybrali nowego Naczelnika ZHP. Na funkcję została wybrana hm. Anna Nowosad

hm. Anna Nowosad wywodzi się z Hufca Warszawa-Ochota, w którym rozpoczęła swoją harcerską drogę w 1989 roku. Przez 5 lat była komendantką tego hufca. Jako zastępczyni komendantki Chorągwi Stołecznej, odpowiada za relacje i współpracę z 26 hufcami chorągwi.  Na poziomie krajowym, współtworzy kursy harcmistrzowskie „Cogito” oraz jest członkinią komend Zlotu ZHP Gdańsk 2018, gdzie odpowiada za pracę z komendami gniazd chorągwianych. W latach 2010-2013 była członkinią rady chorągwi, w latach 2005-2007 w Głównej Kwaterze ZHP, gdzie odpowiadała za sprawy zagraniczne.

Prywatnie pracuje jako dyrektor prawny w firmie zajmującej się dostarczaniem rozwiązań samoobsługowych służących usprawnieniu procesów sprzedaży i obsługi klientów.