Wiele miejscowości w Polsce dalej boryka się ze skutkami nawałnic, jakie w miniony weekend przeszły przez nasz kraj. Od soboty harcerze pełnią służbę i pomagają w usunięciu skutków kataklizmu.

Harcerze mobilizują się i pełnią służbę na rzecz osób poszkodowanych przez nawałnicę, która miała miejsce z piątku na sobotę. Harcerz w każdym widzi bliźniego – w obliczu tragedii, jaka spotkała mieszkańców regionów Polski, przez które przeszła nawałnica, od piątku pełnią służbę w miejscach nawiedzonych przez niszczycielski żywioł.

Każda miejscowość potrzebuje innej pomocy. W niektórych potrzebne są agregaty, w innych środki do życia. Zachęcamy do dołączenia się do akcji.

Poniżej lista hufców, które organizują pomoc:
Hufce Chorągwi Gdańskiej (woj. pomorskie).
– Hufiec ZHP Tuchola – pomoc w Mylofie i Rytlu. Kontakt z komendantką hm. Danutą Słomą przez stronę.
– Hufiec Chojnice – pomoc w Rytlu. Kontakt z komendantem Hufca ZHP Chojnice — hm. Wojciech Zygmański. Subkonto, na które można wpłacać darowiznę: 20 1140 2004 0000 3302 7702 3029. Na miejscu pomaga 40 Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnego.
– Hufiec Skierniewice — harcerze są na miejscu w Suszku.
– Hufiec Koronowo – pomoc w zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy oraz pomoc w Dziedzinku.
– Hufiec Pabianice – zbiórka potrzebnych rzeczy.
– Hufiec Warszawa Mokotów – pomoc na miejscach dotkniętych żywiołem.
– Hufiec Ostróda – zbiórka potrzebnych rzeczy oraz środków finansowych.
– 9GDH Wielchowo – zbiórka potrzebnych rzeczy.