Od 9 do 11 września we Włocławku odbył się Zlot Kadry Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP. Celem spotkania było zintegrowanie kadr hufców, a dzięki przesłaniu zlotu „Przygoda z metodą” – uwrażliwienie na potrzebę stosowania metody harcerskiej.

Blisko stu instruktorów obozowało na terenie strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego. Program zlotu opierał się na szeroko pojętej aktywności. Zlot rozpoczął uroczysty apel, na koniec którego Bractwo Kurkowe z Włocławka wystrzeliło salwę armatnią na powitanie uczestników. Podczas trwania zlotu uczestnicy mieli okazję wziąć udział w trzech ogniskach instruktorskich, wyścigu „łodzi smoczych”, paintballu czy zjazdu tyrolką.

Zlotowe zastępy w ramach służby dla lokalnej społeczności spełniały dobre uczynki. Organizowały zajęcia dla dzieci, seniorów czy osób bezdomnych, a także wykonywały prace porządkowe w schronisku dla zwierząt oraz wzięły udział w happeningu w centrum handlowym. Podczas spotkania instruktorskiego w Przystani nad Wisłą, instruktorzy wraz z zaproszonymi gośćmi porozmawiali o aktualności metody harcerskiej w pracy z młodzieżą.