Wydział Wychowania Wodnego Głównej Kwatery ZHP serdecznie zaprasza na Odprawę Pilotów Chorągwi, która odbędzie się w dniach 7-9 października 2016 na pokładzie s/y Zawisza Czarny. Spotkanie rozpocznie się 7 października o godzinie 18.00, a zakończy 9 października o godzinie 12.00. W trakcie spotkania odbędzie się rejs na Hel.

W czasie spotkania będą poruszane następujące tematy:

1. Wdrożenie Programu Wychowania Wodnego w ZHP.
  2. Obchody 100 Lecia Harcerskiego Ruchu Wodnego w Polsce (HRW).
    • Odznaka stulecia.
    • Bal Stulecia w czasie Konferencji Wychowanie Wodne w ZHP w Gdyni.
    • Wystawa Stulecia HRW (Muzeum Harcerstwa).
    • Uzgodnienie wymagań od tzw. imprez stulecia.
  3. Organizacja Spływu Wisłą w 2017 roku w ramach Roku Wisły.
  4. II Konferencja Wychowanie Wodne w ZHP (w 2017 roku, Gdynia).
  5. Ustanowienie honorowego odznaczenia instruktorów wodniaków z okazji 100 lecia harcerskiego ruchu wodnego w Polsce.
  6. Przedstawienie wniosków i relacji z XIII Konferencji Europejskich Skautów Wodnych w Pucku.
  7. Przedstawienie planów rejsów s/y Zawisza Czarny i s/y Zjawa IV w 2017 roku i planów operowania obu jachtów w 2018 roku.

Udział w spotkaniu wynosi 130 zł od osoby i obejmuje:

• Zakwaterowanie na żaglowcu.
  • Pełne wyżywienie (od kolacji w dniu 7 września do śniadania w dniu 9 września 2016).
  • Zaopatrzenie statku w paliwo, wodę, oleje.
  • Opłaty portowe i administracyjne.
  • Ubezpieczanie NNW i KL.

Odpłatność może ulec zmniejszeniu w przypadku pozyskania przez Wydział Wychowania Wodnego  środków na pokrycie kosztów spotkania. W związku z ograniczonymi możliwościami zakwaterowania uczestników spotkania na s/y Zawisza Czarny możemy przyjąć maksymalnie po dwie osoby z każdej chorągwi.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 15 września 2016. Zgłoszenie przyjmowane są na adres [email protected]. Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, stopień i funkcję. Jednocześnie informujemy, że w przypadku małej ilości zgłoszeń od dnia 15 września uruchomimy dodatkowe zapisy do udziału w spotkaniu.

Spotkanie będzie możliwe dzięki wydatnej pomocy Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP.