Harcerze z Podhala doskonale wiedzą, że sport to zdrowie, dlatego na spacer NORDIC WALKING zabrali tych, którym zdrowia brakuje.

Druhna Beata Jachymiuk z 27 Podhalańskiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Śtuderoki” połączyła przyjemne z pożytecznym i postanowiła pomóc ludziom podczas jesiennego spaceru. Do aktywności fizycznej zaprosiła osoby niepełnosprawne, z którymi pracuje również na co dzień w swojej drużynie harcerskiej. Pokazała im, że każdy, bez względu na stan swojego zdrowia, może cieszyć się z życia i czerpać z niego pełnymi garściami.

Materiały zakupione do realizacji projektu zostały sfinansowane z programu grantowego Messengers of Peace (Posłańcy Pokoju).

Messengers of Peace (Posłańcy Pokoju) to inicjatywa zapoczątkowana przez Światowy Komitet Skautowy w 2011 r., która ma na celu wspieranie i inspirowanie młodych ludzi do działania na rzecz społeczności lokalnej. Każde działanie podejmowane przez skautów, niezależenie od jego skali, które wiąże się z poprawą bezpieczeństwa czy pozytywną zmianą warunków bytowych lub zdrowotnych części społeczeństwa, wpisuje się w ideę posłannictwa pokoju.